Elisabeth Iwona Röpcke jako niekonwencjonalna terapeutka umożliwia klientom rozwiązanie ich problemów poprzez zmiany wewnętrzne, płynące z głębi serca, i trwałą transformację
Od ponad 30 lat mieszka w Bremen (Niemcy). Urodziła się w Polsce, gdzie chodziła do szkoły i studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (kierunek artystyczno-pedagogiczny). Już wtedy interesowała się filozofią Wschodu, jogą, medycyną niekonwencjonalną, jak również starożytnymi i pozaziemskimi cywilizacjami. Zgłębiała dostępną, dotyczącą tych zagadnień, literaturę, jednak na pierwszym miejscu zawsze stawiała sztukę, a malarstwo stanowiło ważną część jej życia.
Już na studiach zaprezentowała swą niekonwencjonalność. Razem z mężem, studiującym na innym kierunku na tymże uniwersytecie, stali się prekursorami życia rodzinnego w akademiku.
Kolejnym krokiem w odkrywaniu nowych horyzontów okazał się projekt pracy artystyczno-pedagogicznej – intuicyjne malowanie z dziećmi studenckich rodzin.
Emigracja do Niemiec to początek dużych zmian w jej życiu. Poszerzyła tam swój profil zawodowy o kompetencje terapeutyczno-pedagogiczne. Została terapeutą systemowej terapii rodzinnej, uczęszczała do Szkoły Naturalnej Medycyny, poznawała kierunki pracy niekonwencjonalnymi technikami z ludźmi oraz systemami rodzinnymi. Studiowała Hatha-Yogę w Instytucie B.K.S. Iyengara w Amsterdamie, Ustawienia Rodzinne pod okiem Berta Hellingera i kierunki pracy z traumą, jak Somatic Experiensing u Petera A. Levine‚a, Ego-State Therapie (terapia stanów ego), EMI (integracja gałek ocznych) u Woltemade Hartmanna w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i RPA.
Od hipnozy po terapię regresyjną
Punktem kulminacyjnym stała się u niej hipnoza, której techniki zgłębiała z ogromnym zaangażowaniem. Po przeczytaniu wywiadu z dr. Michaelem Newtonem o życiu między wcieleniami wpadła jak przysłowiowa śliwka w kompot, o czym pisze w swojej książce Podróże do świata dusz. Transformujące doświadczenia.
Była to, jak się miało okazać, droga jednokierunkowa, bez odwrotu. Wszystko, czego się nauczyła, co z zapałem studiowała, doświadczenia zebrane w pracy zawodowej – zintegrowała w terapii regresyjnej LBL (Life Beetwen Lives) wg metody Michaela Newtona.
Zgłębiając techniki hipnozy regresyjnej QHHT u Dolores Cannon i Calogero Grifasi, poszerzała zdobytą wiedzę terapeutyczną.