Kum Nye. Tybetańskie ćwiczenia relaksacyjne

Kum NyeKum Nye. Tybetańskie ćwiczenia relaksacyjne
Mariusz Włoczysiak
Wydawnictwo KOS, Katowice 2012

Pozornie rzecz dla koneserów, jednak niekoniecznie tylko dla nich, gdyż zawarte w tej książeczce rady i wskazówki, pomagające w uspokojeniu myśli, odprężeniu i zniwelowaniu codziennych stresów mogą okazać się użyteczne dla każdego, kto aktywność fizyczną potrafi połączyć z duchowością. Samo Kum Nye to zestaw ponad stu ćwiczeń opartych na przekazie tybetańskich zaprezentowanym Zachodowi po raz pierwszy przez Tarthanga Tulku, przy czym wspomniana nazwa oznacza w tamtejszym języku masaż ciała subtelnego. Nie chodzi tu więc o zwykłe ćwiczenia fizyczne czy relaksacyjne, lecz o coś znacznie więcej, gdyż również określone techniki duchowe mające moc uzdrawiania.

Zaletą sygnalizowanej pozycji jest jej niewielka objętość i niska cena (15 zł). Jak zapewnia autor (a jest nim nie byle kto, gdyż Mariusz Włoczysiak to autor licznych edycji osadzonych w kręgu medycyny i duchowości Wschodu), który obserwował efekty wspomnianych ćwiczeń u ludzi w różnym wieku: Podniesienie energii wewnętrznej, zwiększenie wrażliwości czy wzmocnione odczuwanie mogą przydać się m.in. tym, którzy profesjonalnie zajmują się masażem, bioenergoterapią, regulowaniem relacji interpersonalnych czy rozwiązywaniem problemów w życiu zawodowym i prywatnym.

Recenzja: Nieznany Świat 9/2013

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.