Nieskrępowana dusza

Nieskrępowana duszaNieskrępowana dusza. Twoja podróż w głąb siebie
Michael A. Singer
Wydawnictwo SFAJROS, Wrocław 2012

Autor - z wykształcenia ekonomista, później zaś twórca w USA ośrodka noszącego nazwę Świątynia Wszechświata poświęconego jodze i medytacji – napisał kilka książek łączących filozofię Wschodu z Zachodem. Nieskrępowana dusza jest ostatnią z nich, a Deepak Chopra, rekomendując czytelnikom tę pozycję, wyraża przekonanie, że dzięki niej możliwe staje się bliższe poznanie natury wieczności.

Jeszcze inaczej widzi to Ray Kurzweil, który powiada tak:
Kultura Wschodu różni się od naszej, lecz Michael Singer buduje pomost między dwoma wielkimi tradycjami. Tworzy go na gruncie doniosłej rozprawy o tym, jak odnieść sukces w życiu, gdy poszukujemy duchowości, a musimy zmierzyć się z codziennymi troskami. Freud stwierdził, że życie składa się z miłości i pracy. W błyskotliwym traktacie Singer z dużą elokwencją, dowcipem i logiką uzupełnia myśl Freuda, wykazując, że miłość i praca są biegunami tego samego bezinteresownego oddania.

A w środku o: przebudzeniu świadomości, doświadczaniu energii, uwalnianiu jaźni, przełamywaniu barier, pełni życia - i wiele, wiele więcej. Jeśli faktycznie chcesz rozwijać się duchowo, musisz zrozumieć, że tłumienie problemów stanowi pułapkę – mówi Singer. Gdy zaś ostatecznie zapragniesz wydostać się z niewygodnego położenie bez względu na charakter przyjętego rozwiązania, wówczas dostrzeżesz, że życie usiłuje ci pomóc. Umieszcza wokół ciebie osoby i układa sytuacje pobudzające do rozwoju. I jeszcze jedno wskazanie - opoka pełniąca – przed wyruszeniem w daleki życiowy rejs – rolę morskiej latarni: Nade wszystko strzeż prawdziwej jaźni.


Recenzja: Nieznany Świat 12/2012

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.