Diament. Duchowa strona człowieka

DiamentDiament. Duchowa strona człowieka
Elżbieta Zuzanna Bronikowska
G+J Gruner+Jahr Polska 2013 (brak informacji o miejscu wydania)

Ważna, interesująca i, co równie ważne, bardzo starannie od strony graficznej wydana książka o charakterze poradnika, ale też swoistego przewodnika po sferze duchowej. Jej autorka, Elżbieta Zuzanna Bronikowska przekonuje, że złożoność człowieka pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym powinna inspirować go do odkrywania wewnętrznych obszarów niedostępnych dla oczu. Każdy z nas jest bowiem niezwykłym dziełem i, kierując swoją uwagę do głębi serca, może odkryć jaźń będącą niezwykłym źródłem wiedzy i mocy, a także poznać prawdę o sobie samym. To właśnie ta prawda jest kluczem, który pozwala odnaleźć ścieżkę osobistego rozwoju, unikać cierpienia, zagubienia, lęku, osamotnienia i żyć pełnią życia.

Egzystujemy jednocześnie w świecie widzialnym i niewidzialnym, odbieranym i nieodbieranym za pomocą zmysłów. Udawanie się ku Nieświadomości, Podświadomości i Nadświadomości to wychodzenie naprzeciw tajemniczym chwilom, które w każdym momencie naszego życia wypełniają jego puste miejsca. Dzięki temu rozpoznajemy wewnętrzne obszary, mówiące o naszej wyjątkowości i możliwościach wykraczających poza to, co widzimy, słyszymy i czego dotykamy.
Dostęp do Głębin naszego Jestestwa poprzez medytację i kontemplację stwarza możliwość połączenia się z Duchowym Źródłem Wiedzy i Mocy przekazywanym nam z Najwyższego "Ja". I tak np. medytacja to widzenie siebie od wewnątrz oraz tego, co na zewnątrz, "przy zgaszonym świetle". Natomiast kontemplacja oznacza intuicyjny wgląd – światełko, w którym oczami Dusz dostrzegamy Prawdę. W medytacji – twierdzi autorka – potrzebne jest przyzwolenie wewnętrzne – CHCESZ, bo jesteś gotowy, natomiast w kontemplacji – przyzwolenie z zewnątrz, z "Góry" – MOŻESZ, bo jesteś gotowy.
Wszystkie pozytywne myśli, uczucia i czyny są złotym, energetycznym pancerzem, chroniącym nas i otoczenie. Kiedy wybieramy wiarę, optymizm, wolę, działanie i miłość, każda sekunda naszego życia zasilana jest dobrodziejstwem Czystej Świadomości. Ma ona wpływ na rozwój Duchowy każdego z nas, jak również Świata. – mówi Elżbieta Z. Bronikowska, która wcześniej napisała kilka książek poświęconych budzeniu, dialogowi i, by tak rzec, samopomocy dusz.
Nie bez powodu więc Jerzy Prokopiuk pisze o Diamencie: ...w tych wielkich obrazach świata i właśnie człowieka daje Pani zarówno nową Świadomość, o której wielu już zapomniało, jak i bodziec do osobistego rozwoju Duchowego, prowadzącego z ziemskiej "doliny cierpienia" w konfrontacji z otchłanią Piekieł, ku Bogu i Niebu.

Recenzja: Nieznany Świat 10/2013

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.