Zoowpadka po akademicku i antropologiczna gra w kości
Dwie publikacje, które ukazują bulwersujące błędy nauki badającej rozmaite zagadki świata zwierzęcego, a także gorszące incydenty, do jakich dochodzi niekiedy pomiędzy jej przedstawicielami w walce o kasę. Specjaliści z profesorskimi tytułami nie zorientowali się, że muzealny szkielet rzekomego dinozaura sprzed stu milionów lat jest ewidentnym falsyfikatem, odtrąbione triumfalnie przez zoologów wymarcie diabła tasmańskiego okazało się blamażem, gdyż stwór ten żyje cały czas w Nowej Gwinei, a pogrzebane oficjalnie przez akademików w połowie XIX stulecia lwy kapskie odnalazły się, ni stąd ni zowąd, w nowosybirskim zoologu. Natomiast grzebiące w kenijskiej ziemi w poszukiwaniu kości praczłowieka dwie konkurencyjne ekipy antropologów toczą ze sobą zażarte boje o prawo do wykopek, nie wahając się przed angażowaniem w obronę zagrożonych pozycji policji oraz sądów.
Historia pewnej inkarnacji
Kanadyjskiemu psychiatrze, dr. Joelowi Whittonowi udało się doprowadzić do wyleczenia z niewytłumaczalnych fobii, lęków oraz ran na ciele wybitnego amerykańskiego elektronika. Było to możliwe dzięki kilkuletnim sesjom regresingu, które umożliwiły nie tylko odtworzenie przebiegu kilku poprzednich wcieleń pacjenta i będących jego udziałem mrocznych postępków, lecz także zrozumienie oraz przepracowanie w obecnym życiu nagromadzonych w okresie wielu istnień długów karmicznych. Frapująca historia, udokumentowana punkt po punkcie przez znanego lekarza, autora głośnej książki poświęconej badaniom życia pomiędzy życiami.
Alfredo Forletta: medium, które rozmawiało z zaświatami
Bardzo ciekawa publikacja miesięcznika Il Giornale dei Misteri poświęcona życiu zmarłego niedawno słynnego włoskiego spirytysty, który, kierując się wskazówkami tajemniczych postaci z astralu uzdrawiał ludzi z najcięższych chorób oraz materializował na oczach licznych świadków rozmaite przedmioty. Szczególnie spektakularny okazał się przypadek uciętego w połowie ostrza sztyletu, którego pozostała część na skutek nagłego przerwania seansu rozsypała się w pył.
Raport NŚ o wodnych ludziach
Dwie publikacje: Syreny i trytony oraz Syreni śpiew małpy wodnej? Przede wszystkim jednak po raz pierwszy w polskiej prasie prezentujemy sensacyjne zdjęcia z dokumentacji japońskiego badacza, dr. Kiyoshiego Amamiya, który sfotografował m.in. mumie dziwnych istot przypominających na poły ludzi, na poły zaś ryby. To nie kaczka dziennikarska – te mumie istnieją naprawdę i są pieczołowicie przechowywane w niektórych świątyniach oraz… muzeach. Możecie je obejrzeć na rozkładowych stronach naszego numeru.
UFO i Watykan
Po głośnej wypowiedzi sprzed kilku lat dr. Christophera Corbally z watykańskiego obserwatorium, który przyznał, iż nie można wykluczyć, że jesteśmy integralną częścią wspólnoty kosmicznej, doszło do kolejnej sensacji, świadczącej o zmianie nastawienia Stolicy Apostolskiej do problemu kontaktów z Obcymi. W swojej najnowszej książce związany blisko z kolejnymi papieżami watykański egzorcysta i demonolog ojciec Corrado Balducci pisze, że aktywność pozaziemskich dyskoidalnych pojazdów w strefie Ziemi oraz uprowadzenia ludzi przez ich załogi są faktem, którego nie da się dłużej negować. Jednocześnie wyraża przekonanie, że wszystko we Wszechświecie, w tym Pozaziemianie i NOL, jest podległe Bogu.
Ponadto:
- Andrzej Szmilichowski o cenzurowaniu historycznych tekstów chrześcijańskich dotyczących reinkarnacji
- Ewa Krukowska o bezpiecznym energetycznie domu
- Geniusze liczenia, czyli kolejny przykład wiedzy znikąd
- Czy zejdziemy pod ziemię – zaskakująca konferencja prasowa w Waszyngtonie
- Krzysztof Piechota o pochodzeniu bogów z natury, a Bogdan Nowak o jednej z najciekawszych polskich healerek, nazywanej Aniołem Życia – Liliannie Cisowskiej z podkoszalińskiego Kretomina, o której na Zachodzie nakręcono film
- Noni: cudowna roślina z Polinezji
- Stefan Abramowski polemizuje z prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej, uważającym bioenergoterapię oraz medycynę naturalną za szarlatanerię i neoszamaństwo przypisując te cechy również swoim kolegom po fachu, którzy posługują się takimi metodami
- Marek Rymuszko próbuje zrozumieć Indie, a Jarosław Moser podąża śladami tybetańskiej podróży Pameli Logan
- Jesienny horoskop Jagapa