Wyprawa do źródeł człowieka
W końcu lutego 2001 roku australijscy i chińscy uczeni ustalili, że szczątki homo erectusa zwanego Człowiekiem z Nanjing mają od 580 do 620 tys. lat. Wiek podobnego znaleziska w jaskini Tangshan niedaleko Szanghaju oszacowano na 600 tysięcy lat. Obowiązujący w nauce dogmat, zgodnie z którym praczłowiek narodził się w Afryce przed 4 milionami lat, a 200 tys. lat temu, już jako homo sapiens, wyruszył stamtąd podbić świat – wali się więc w pył. Co więcej, najnowsze odkrycia wykazują, że praludzie, którzy umieli posługiwać się narzędziami, żyli już przed 6 milionami lat, a grupy homonidów od przynajmniej 1,5 miliona lat ewoluowały niezależnie od siebie na wielu kontynentach. Oznacza to zburzenie fundamentów całej współczesnej antropologii.
Grenlandzki trop Bursztynowej Komnaty
Czy w rejonie Arktyki Niemcy wybudowali pod ziemią tajne obiekty, które po klęsce III Rzeszy posłużyły im jako schronienie? Czy czeski badacz Ludvik Souček ma rację utrzymując, że na Grenlandii znajdowała się Reichskanzlei Zwei, a Bobrowa Tama, o jakiej jest mowa w zagadkowym rozkazie admirała Dönitza, została zainstalowana na wolnej od lodów Ziemi Peary’ego? Czy w czasie wojny ze strefą tą hitlerowskie U‑Booty utrzymywały supertajną komunikację? Niesamowita hipoteza i mięsiste fakty.
Roztańczony pokój pana Türcka
Prezentujemy serię unikatowych zdjęć z manifestacji poltergeista w duńskiej Kopenhadze w 1939 r. Wydarzenia były fotografowane z trzech aparatów i szczegółowo relacjonowała je ówczesna prasa. W pomieszczeniach nie tylko fruwały sprzęty, lecz również ludzie. Nieuchwytna siła wyrywała uczestnikom seansu krzesła spod siedzeń i ciskała meblami o ściany, nie oszczędzając nikogo.
100 miliardów ton profesora Kraussa oraz Diabelski trójkąt, UFO i zdrowy rozsądek
Nasi współpracownicy, w tym były wojskowy, rozprawiają się z dwiema książkami, których autorzy albo usiłują nieporadnie udowodnić, że żaden kontakt między cywilizacjami kosmicznymi nie jest możliwy, albo w odniesieniu do niewyjaśnionych przypadków zaginięć ludzi, samolotów oraz statków, pod pozorem ich naukowej analizy posługują się nieprawdziwymi faktami, naciąganymi interpretacjami lub wręcz niedorzecznymi argumentami, w czym celuje zwłaszcza Jules Metz ze swoim Diabelskim trójkątem – na tropie tajemnicy. Na tej ostatniej, wyjątkowo bałamutnej książce Robert Leśniakiewicz nie pozostawia suchej nitki.
Pokochaj siebie przeciw rakowi
Kobiety, które w dużej mierze dzięki własnej determinacji i pozytywnemu myśleniu pokonały chorobę nowotworową, prowadzą obecnie w Gliwicach wzorowaną na szwajcarskich placówkach klinikę holistyczną. Stosuje się tam m.in. jemiołę i mieszaniny aminokwasów, przede wszystkim jednak uruchamia do walki z chorobą siły psychiczne pacjentów. Kiedy Krystyna przyszła do lekarza i okazało się, że guz w jej piersi zniknął, ten na nią nawrzeszczał (chyba myślał, że go wycisnęłam). Uspokoił się dopiero, gdy czekająca na niepotrzebną już operację dziewczyna opowiedziała, jak do tego doszło.
Ponadto:
- Prognoza pogody z Kosmosu
- Pozytywne zmiany energetyczne w berlińskim Reichstagu
- Siły modlitwy ciąg dalszy (trzy relacje – trzy drogi)
- Ezotera tańca brzucha
- W Poczcie healerów polskich duet z Bydgoszczy: Dariusz Wierzbicki i Katarzyna Nadolska
- Przypadki metafizyczne
- Joanna Burakowska odwiedziła we francuskim Digne dom słynnej tybetańskiej podróżniczki i badaczki, Aleksandry David Neel wraz ze znajdującą się tam świątynią Medytacji
- Szmilichowski o cenie świadomości, a Piechota o planecie burz
- Horoskop na wrzesień