Bez znieczulenia
Nagłośniony przez brazylijskie, a w ślad za nimi również zagraniczne media skandal związany z wysunięciem pod adresem João Teixeira de Faria, nazywanego Janem od Boga, zarzutów o molestowanie seksualne pacjentek tego słynnego uzdrowiciela, skłania do przyjrzenia się całej sprawie, a przy okazji sformułowania kilku uwag o ogólniejszym charakterze – pisze Redaktor Naczelny.
Zagadka Szmaragdowej Tablicy
Zawierała kwintesencję wiedzy legendarnego mędrca starożytności – Hermesa Trismegistosa, która dała początek naukom tajemnym, w tym alchemii. Jej adepci poszukiwali legendarnego Kamienia Filozoficznego, dającego nie tylko moc przemiany metali nieszlachetnych w złoto, ale także władzę Naturą. Tajemnica Kamienia, zgodnie z wierzeniami, miała być zapisana na Szmaragdowej Tablicy.
Kronika Akaszy
• Synestezja: jak smakują… imiona? • Powstanie superzderzacz cząstek • Bawełna na Księżycu • Komórki na wyginięciu • Rosjanie zaobserwowali eksplozje światła • Powstrzymać śmierć owadów.
Szukam cię tajemnico
O przenikaniu się metafizyki z materią, ulotnej poezji z twardą prozą życia oraz kondycji społeczeństwa i ludzkich postawach z Marią Bigoszewską – tarocistką, doradcą życiowym, autorką m.in. Bezpiecznego Tarota i wielokrotnie nagradzaną poetką rozmawia dr Małgorzata Stępień.
Pod urokiem kwitnącej wiśni
Wiśnia zaznaczyła swą obecność w symbolice, folklorze, wierzeniach, obrzędach i zwyczajach różnych narodów. Przodkowie Słowian, Skandynawów, Japończyków czy Koreańczyków uważali wiśnię za drzewo święte. Była poświęcona Swarogowi – słowiańskiemu bogowi nieba, słońca i ognia. Z kolei w dawnej Polsce dzień narodzenia NMP (2 lipca) nazywano świętej Matki Bożej Wiśniowej.
Dotknięcie Nieznanego
- czyli stała rubryka, w której drukujemy relacje Czytelników o ich zetknięciach z Nieznanym. W tym numerze: • Podwórko • Dwie szuflady • Zemsta faraona.
Teoria wodnej małpy
Zgodnie z nią w trakcie ewolucji człowieka był okres, gdy nasi praprzodkowie, mieszkający wzdłuż wybrzeża, żyli w płytkich wodach. Przez wielu naukowców koncepcja ta jest wyśmiewana, są jednak przyrodnicy, którzy uważają, że to możliwe. Wśród nich jest m.in. Sir David Attenborough.
Moje wulkany
Nasz australijski współpracownik Janusz Rygielski – podróżnik, publicysta i pisarz wybrał się na wędrówkę przez kilka wulkanów Nowej Zelandii i Oceanii, która obfitowała w niebezpieczne przygody oraz zaskakujące obserwacje. Jedną z nich było to, że popiół wulkaniczny jest czysty, tzn. nie brudzi.
Wszechświat fraktalny
Fraktalna kosmologia to nowa dziedzina, którą zainicjowały prace włoskiego astronoma Luciano Pietronero. Badał on rozkład galaktyk i na tej podstawie wysnuł przypuszczenie, że Kosmos pod wieloma względami ma dużo wspólnego z fraktalami. Czym one są? Jeśli nie jest się matematykiem, fraktale najlepiej zrozumieć np. poprzez ich samopodobieństwo niezależnie od skali. Gdy weźmiemy fragment i powiększymy go, w mniejszym lub większym stopniu będzie on przypominał cały obiekt.
Uzależnienia, zniewolenia, nawiedzenia: w kręgu terapii Heleny Mielczarek
Uzdrowicielka duchowa z Dolnego Śląska z pasją i uporem szuka podłoża problemów zdrowotnych na poziomie niefizycznym. Nie wszyscy jesteśmy świadomi zagrożeń ze strony świata niewidzialnych energii, a medycyna, zarówno akademicka jak i alternatywna, nie jest w stanie odkryć duchowych przyczyn chorób.
Jak sobie radzić w smogu pól torsyjnych i nie chorować
- ważne rady i wskazówki dr Diany Wojtkowiak, która od lat analizuje problem pól torsyjnych i ich wpływu na ludzkie zdrowie. O telefonach komórkowych, liniach wysokiego napięcia i niepokojących efektach oferowania wody mineralnej w plastikowych butelkach. Także o tym, jak jesteśmy na co dzień oszukiwani i manipulowani przez Big Pharmę oraz producentów rozmaitych urządzeń.
Zagadki tkanki tłuszczowej
U człowieka występują dwa rodzaje tkanki tłuszczowej: biała oraz brunatna. Ta druga występuje u osób dorosłych, głównie u kobiet. Tworzy się między łopatkami, w okolicy nerek i serca. Jest niezwykle unerwiona i unaczyniona, zaś uczeni od lat zastanawiają się, jakie funkcje pełni.
Feromony: chemia pożądania i strachu
W filmie Pachnidło pewien mężczyzna wyprodukował perfumy wyzwalające w ludziach pożądanie graniczące z ekstazą. Kilka lat po premierze kinowej okazało się, że perfumy zawierające feromony nie są tylko ekranową fikcją. Silnie działają na naszą podświadomość i mogą wywoływać m.in. zaufanie, pożądanie, agresję oraz lęk.
Kiedy smok połyka światło
Zaćmienia mają moc transformacji. Zapowiadają zdarzenia nieuchronne i nieodwołalne. Kształtują dynamikę życia społeczno-politycznego, zwiastując nowe trendy, a niekiedy zmianę władzy. W życiu pojedynczych ludzi wskazują na choroby lub podejmowanie niefortunnych decyzji.
Ponadto:
- Uczymy się żyć wiecznie
- Widzę także niebo: Studium z natury
- Kontakt nietelepatyczny – czyli listy do redakcji
- Konwencja mentalna: Wizyta
- Lektury NŚ: Nikola Tesla – władca piorunów, Lęk – jak ostatecznie uwolnić się od niego, Wszechświat cię wspiera, Oczyszczanie energetyczne, Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
- Raport z bezdroży: Signum temporis
- Filmoteka NŚ: W głowie się nie mieści
- Krystyna Alagor: Zaprogramowani
- Horoskop na kwiecień