Na jałowym biegu
Dosadny komentarz Redaktora Naczelnego do skandalicznie niefachowych publikacji poradnika psychologicznego Polityki, gdzie zjawiska PSI utożsamiono z szarlatanerią i nieuctwem. Traktując psychotronikę jako dziedzinę dla głupków, autorzy i wypowiadający się eksperci wydają się umyślnie pomijać fakt, że zjawiskami z pogranicza zajmowali się wielcy psychologowie i psychiatrzy w tym Carl Gustaw Jung.
50 najlepiej sprzedających się książek w Księgarni NŚ w 2017 r.
Lista książek, które w 2017 r. cieszyły się waszym największym zainteresowaniem. Pierwsze miejsce zajęły Ukryte terapie cz. 2 Jerzego Zięby. UWAGA! Książki z listy dostępne są w naszej Księgarni w promocyjnych cenach!
Skąd się wzięła medytacja?
Kto wynalazł medytację? Jak to możliwe, że starożytni wschodni mistrzowie dysponowali wiedzą o psychice i mózgu, którą dziś potwierdzają neurolodzy i psycholodzy? O tym, a także o roli medytacji w świecie zachodnim pisze Jacek Pęchalski.
Jak bezpiecznie medytować
Rady i wskazówki długoletnich praktyków medytacji dla początkujących i poszukujących. Krystyna Wieczorek, Tomasz Kierzkowski, Jakub Pęchalski i Anna Ostrzycka odpowiadają na list 60-letniej czytelniczki NŚ z Holandii, której podczas medytacji przydarzyły się niezwykle intensywne, niepokojące doznania. Ten stan przypominał trans – mówi kobieta.
Kronika Akaszy
- czyli niezwykle interesujące doniesienia z kraju i świata, a wśród nich: o rewelacjach byłego pracownika Pentagonu twierdzącego, że rząd USA posiada fragmenty metali pochodzące z UFO, o zagadkowym przypadku samozapłonu w Londynie, o wizji Krzysztofa Jackowskiego na temat tragedii w Tryńczy, która wstrząsnęła Polską pod koniec ub. roku oraz szokującej reakcji ludzkiego organizmu na dietę złożoną z fast foodów.
Skąd przyszliśmy?
Odkrycie Göbekli Tepe – neolitycznego sanktuarium w południowo-wschodniej Anatolii, zmieniło pojmowanie cywilizacji. Nasi odlegli przodkowie byli bardziej zmyślni niż się uważa, a cywilizacja została zbudowana na plecach niepiśmiennych, bezimiennych geniuszy.
Mity: utopia czy zakodowany obraz przeszłości?
Sumerowie wierzyli, że pierwszy nauczyciel ludzkości wyłonił się z morza. Opowieści o podobnych istotach pojawiają się także we wierzeniach Greków oraz wielu afrykańskich plemion. Przypadek? – pyta Stefan Cisek.
Prehistoryczne wspólne korzenie
Co łączy dźwięk Aum (Om) z Trójcą Świętą i Kabałą? Helena Bławatska uważała, że korzenie wszystkich religii sięgają daleko wstecz, do czasów, kiedy bogów przedstawiano w postaci węży. To dlatego religie z różnych części globu są tak do siebie podobne.
Interaktywna gra w życie
Czy wszystko jest ze sobą powiązane, stanowiąc część większej całości? Teoria wszystkiego opracowana przez fizyka Thomasa Campbella – współpracownika Roberta Monroe, rzuca zupełnie nowe światło na świadomość i jej funkcjonowanie w rzeczywistości, która może mieć charakter wirtualny. A to nie jedyny jej paradoks.
Dotknięcie Nieznanego
Kierowałem się już do wyjścia z podziemnego bunkra, aby odetchnąć świeżym powietrzem, gdy dobiegł do mnie głos oficera rozpoznawczego: „Melduję, wykryto cel, wysokość 8000, z kursem 90, prędkość 900, obcy – relacjonuje Jerzy M. – emerytowany pilot wojskowy i były wykładowca Akademii Sztabu Generalnego.
Głazy pełne mocy
Niektórym kamieniom przypisywano ogromną siłę oddziaływania, czasem też pilnie ich strzeżono, a nawet traktowano jako nieodzowny element przy koronacji władców. Szczególnie ciekawa historia wiąże się z Kamieniem Przeznaczenia ze Scone.
Uciekająca cywilizacja
Czy możliwe, że z dala od oczu ludzkości tajne stowarzyszenia rozwijają technologie przyszłości i sekretny program kosmiczny? Wielu badaczy, w tym Richard M. Dolan, twierdzi, że wąska grupa ludzi tworzy cywilizację przełomu, która – niczym w filmie Elizjum – zostawi w tyle uzależnioną od ropy i gazu ludzkość. Dowody na to znalazł przed laty pewien brytyjski haker…
Antyziemia – kosmiczna zabawa w chowanego
Kontrowersyjna teoria mówi, że Ziemia ma swoją bliźniaczkę ukrytą w mrokach Układu Słonecznego. Czy taka planeta ma prawo istnieć z punktu widzenia astronomii? – zastanawia się Roman Rzepka.
Chory kręgosłup, garbate życie
Schorzenia kręgosłupa mogą dawać nietypowe symptomy. Kręgi czwarty i piąty lędźwiowy, kiedy opuszczą swoje miejsce, powodują wymioty, a nawet chwilowe omdlenia – mówi bohater marcowego Pocztu healerów polskich Tadeusz Czarny z Przeworska – kręgarz i masażysta, który pomógł ogromnej rzeszy cierpiących.
Rośliny domowe, które pomagają… i szkodzą
Rośliny doniczkowe produkują tlen, skutecznie nawilżają powietrze, wpływają dobroczynnie na samopoczucie a nawet – jak orchidea lub dracena – potrafią oczyszczać powietrze z toksyn. Są jednak i takie rośliny, które są szkodliwe, a często wręcz niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt.
KUCHENNA CZY KAMIENNA: RÓŻNE OBLICZA SOLI
Uważa się, że jej nadmiar jest jedną z przyczyn nadciśnienia. Tymczasem używanie właściwego typu soli może doprowadzić do uregulowania ciśnienia tętniczego i zapewnienia odpowiedniego nawodnienia organizmu. Pytanie, jaką wybrać?
Zwłoki z bijącym sercem
Prof. Jan Talar – pomysłodawca nowatorskiej metody wybudzania pacjentów ze śpiączki, wywołał burzę stwierdzeniem, że często lekarze pobierają organy od wciąż żywych pacjentów. Czy to możliwe? – pyta Piotr Derentowicz.
Praca zapisana w gwiazdach
O aspiracjach, sukcesach i porażkach w pracy, jak też o predyspozycjach zawodowych mówi w horoskopie szczyt nieba czyli dom dziesiąty.
Ponadto:
- Kontakt nietelepatyczny – czyli listy do redakcji
- Widzę także niebo: Życie rani życie
- Lektury NŚ: Krzysztof Jackowski – jasnowidz na policyjnym etacie, Tajemnica wielkiego sfinksa, Strażnik tajemnic, o ziołach i zwierzętach
- Filmoteka NŚ: Każdy chce stanąć w świetle
- Konwencja mentalna: Sieczka
- Horoskop na marzec