Sobowtóry ludzi i ich los
Rosyjski naukowiec o niekonwencjonalnych zainteresowaniach, Borys M. Marczenko prezentuje jeden z bardziej zagadkowych fenomenów parapsychicznych w historii ludzkości. Jak to było możliwe, by rzymski restaurator, wyglądający identycznie jak Umberto I, urodził się w tym samym dniu i w tym samym mieście, co król Italii, zginął zaś zaledwie dzień przed włoskim monarchą? Dlaczego w australijskim Sydney nie można było przeprowadzić egzekucji człowieka posądzonego o zbrodnię, którą popełnił ktoś inny, o identycznym wyglądzie? Jakimi mocami dysponował syberyjski szaman Kyczakanka, który zdołał wyprodukować kilkanaście swoich żywych duplikatów, ogrywając w walce o życie funkcjonariuszy NKWD? Jak to się dzieje, że znany moskiewski extrasens Dubickij potrafi leczyć chorych przy pomocy własnego sobowtóra, a skuteczność tej terapii potwierdzają lekarze?
Życie pomiędzy życiami
Kanadyjski psychiatra, dr Whitton, nazywany lekarzem od desperackich przypadków, w trakcie regresji hipnotycznych, jakim poddawał swoich pacjentów, cofając ich m.in. w pamięć przedurodzeniową, przypadkowo natknął się na relacje odpowiadające tybetańskiemu stanowi bardo. Wywołało to w środowisku badaczy ogromne poruszenie, a sam lekarz odkryty przez siebie stan nazwał metaświadomością. Uważa on również, że dzięki temu po raz pierwszy w sposób wiarygodny udało się udokumentować to, co dzieje się pomiędzy poszczególnymi ziemskimi inkarnacjami. W eksperymencie wzięło udział trzydzieści osób, a ich doznania zostały przez dr. Whittona przedstawione w książce Życie pomiędzy życiami.
Trzecia Fatimska
Coraz więcej znaków zapytania. Wypowiedź papieża Jana Pawła II w 1980 r. w Fuldzie na temat nie ujawnionego jeszcze wówczas trzeciego przesłania była diametralnie odmienna od tego, co w czerwcu 2000 roku ogłosili na konferencji w Watykanie kardynałowie Joseph Ratzinger i Angelo Sodano. Ten pierwszy sprzeciwiał się wcześniej kanonizacji dwojga portugalskich pastuszków. Co kryje się za tymi rozbieżnościami i co mogą one oznaczać?
Zagadka gryfa
Czy mityczny stwór o łbie i szponach orła oraz tułowiu lwa jest aby na pewno jedynie produktem wyobraźni? Czy i jaki związek z tą sprawą mają pochodzące sprzed 120 milionów lat velociraptory? Tropiący wytrwale od lat kryptozooficzne tajemnice Tadeusz Oszubski uważa, że to my, Europejczycy, odebraliśmy gryfowi prawo do realnego istnienia. Daliśmy mu nieśmiertelność, ale na naszych warunkach – w roli symbolu lub widowiskowej „fantastycznej” ozdoby. Tymczasem mogło być zupełnie inaczej.
Medycyna digitalna
Jej twórca, Aleksander Markus utrzymuje, że dzięki tej metodzie można ludzi wyleczyć ze wszystkich chorób. Zakodowane informacje, wydobyte z różnych biologicznych substancji są zamieniane na falę dźwiękową i przekazywane bezpośrednio do komórek w ludzkim ciele. W szwedzkim instytucie – na podstawie przesłanych próbek tkanek i włosów pacjentów znajdujących się w dowolnym miejscu na świecie – komputer opracowuje specjalny program leczenia, niejako przetwarzając istotę choroby na zapisywane cyfrowo dźwięki oraz tworząc indywidualny program naprawczy organizmu. Sam twórca tej techniki nazywa ją najbardziej rewolucyjną terapią naszych czasów.
Ponadto:
- Podziemna zagadka Spisza, czyli nowe hipotezy na temat losów inkaskiego skarbu w Polsce oraz historii ich poszukiwań
- Piękne Przeznaczenie
- R’lyeh czeka na swoją noc
- Wizje? Przekaz? Kontakt? – w relacji pewnego mieszkańca Leszna, który od wielu lat jest nękany przez równie niezwykłe, co niepokojące sny
- Miejsce, gdzie ludzie stają się bogami – kontynuujemy druk kosmicznej książki Krzysztofa Piechoty
- Poruszone ujęcia i pułapki czarno-białej fotografii, które mogą mieć znaczenie przy ocenie dziwnych zdjęć
- W Poczcie healerów polskich doktor Ewa Dąbrowska i Smak postu
- Co może być przyczyną syndromu chronicznego zmęczenia (dokończenie arcyważnej publikacji z poprzedniego numeru)
- Człowiek z Cebulowej Doliny
- Kto tu klęka? – pyta Szmilichowski, a Weres odpowiada: gejsza i samuraj
- Wiosenny horoskop