Z dala od zgiełku…
Jako że w numerze lutowym ogłaszamy laureata certyfikatu Nowe Wzorce Sztuki, Redaktor Naczelny w swoim wstępniaku prezentuje przegląd najnowszych dzieł sztuki niemasowej z głębokim duchowym przesłaniem.
Co wiemy o aniołach?
Anioły z ludowych wierzeń kontra te z pism teologów i mistyków to dwa zupełnie inne światy – pisze Mariusz Malec, podejmując się odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę one są. Mało kto wie na przykład, że jedną z głównych anielskich cech jest wielka mądrość, którą przekazał im sam Stwórca.
Anioł niejedno ma imię
Od archaniołów, Aniołów Stróżów, po anioły upadłe. Jak na przestrzeni wieków kształtowało się postrzeganie boskich posłańców – przybyszów z wyższego wymiaru?
Kronika Akaszy
- czyli doniesienia ze świata, a w nich m.in.: potwierdzenie mitu męskiej grypy, badania astronomów nad rzekomym statkiem Obcych z Wegi, pożegnanie z Mariną Popowicz – legendarną pilotką łamiącą tabu nt. UFO oraz nowe informacje o reaktorze ITER, który może zakończyć dominację paliw kopalnych w energetyce.
Choreomania – dzieje pewnej przypadłości
Przed wiekami w Europie dochodziło do wybuchów choreomanii. Dotknięci nią ludzie zaczynali szaleńczo tańczyć, czym zarażali innych. Trwało to nawet kilka dni i często kończyło się tragicznie. Do dziś nie wiadomo, co wywoływało tą równie zagadkową co fascynującą przypadłość. Teorii jest kilka.
Kamczatka: Dolina śmierci
Okolice wulkanu Kichpynycz cieszą się wyjątkowo złą sławą. Zwierzęta zapuszczające się na ten teren giną, a ludzie, którzy stamtąd wrócili umierali często na niezidentyfikowaną chorobę. W latach 80-tych zagadce kamczackiej Doliny Śmierci postanowili przyjrzeć się radzieccy naukowcy. Co odkryli?
Pierwszy obrót klucza
Druga część cyklu poświęconego Mme Bławatskiej. Maria Rojek analizuje Izydę odsłoniętą – przełomowe dzieło teozofki zawierające odniesienia do prastarej wiedzy, na podstawie której miały wyrosnąć wszystkie dzisiejsze religie. Korzeniami sięga ona zapomnianych pracywilizacji ginących w mrokach dziejów…
Dotknięcie Nieznanego
- czyli opowieści czytelników o spotkaniach z Nieznanym. Wśród nich relacja małżeństwa, jakie w 2007 r. przeżyło dwie wizyty nocnych gości, po których pozostała trauma, szok i wiele pytań bez odpowiedzi.
Okruchy życia i zatrzymany czas
Opowieść o życiu i twórczości Magdaleny Przebiędy – tegorocznej laureatki przyznawanych od 2011 r. certyfikatów Nowe Wzorce Sztuki, której kolaże pojawiły się na wielu okładkach naszego pisma (w tym bieżącej). Podnosząca na duchu opowieść o artystce niezwykłej i równie niezwykłej życiowej układance z Nieznanym Światem w tle.
Apollo 20: Od fikcji do faktów
Druga część opracowania poświęconego popularnej w Internecie sadze o misji astronautów, którzy mieli odkryć na Księżycu szczątki przybyszki z innej planety. Rozbierając historię na czynniki pierwsze, Arkadiusz Grzegorzak rozmawia z Terry’m Spethem autorem powieści Apollo 20. Misja nieznana, pytając, dlaczego jest to coś więcej niż zwyczajne science fiction?
Po drugiej stronie słońca
Czy życie na naszej planecie na pewno powstało przez przypadek? – zastanawia się w Okruchach Wszechświata Roman Rzepka, analizując zagadkę ochronnego kokonu wokół Ziemi i Marsa, jakim jest pas planetoid. Jest on prawdopodobnie pozostałością po praplanecie, która zniknęła w bliżej nieokreślonych okolicznościach…
Złote ręce spod Jasnej Góry
Maria Bogacka z Częstochowy to jedna z najciekawszych polskich bioterapeutek. W kolejnym odcinku Pocztu Healerów Polskich piszemy o tym, jak odkryła w sobie uzdrowicielską moc i przytaczamy historie jej pacjentów, którym medycyna konwencjonalna często nie dawała szans.
Drugi mózg w brzuchu
Enteryczny układ nerwowy tworzą sieci neuronowe zlokalizowane w całym układzie pokarmowym, które regulują pracę żołądka, jelit i pęcherzyka żółciowego. Układ ten, nazywany drugim mózgiem, jest powiązany z centralnym układem nerwowym i narażony na te same szkodliwe czynniki, np. stres.
Tajemnice regeneracji
Natura wyposażyła płazińca wypławka w niezwykłe zdolności regeneracyjne pozwalające odzyskać nawet utraconą głowę. Dzięki najnowszym odkryciom naukowym także ludzie mają szanse odnawiać komórki, a być może, niebawem, całe organy. Znaczną rolę w badaniach nad tym zagadnieniem odgrywają polscy lekarze – pisze Piotr Derentowicz.
Dlaczego żylaki są niebezpieczne?
To jedna z najpowszechniejszych chorób cywilizacyjnych. Żylaki wiążą się nie tylko z dolegliwościami bólowymi. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Ich leczenie jest trudne, dlatego warto nie dopuścić, by się pojawiły – przekonuje Aleksandra Piaścik, wyjaśniając, jak to robić.
Maślany owoc o niezwykłych właściwościach
- czyli awokado, które zawiera tak wiele dobroczynnych substancji, że dr Robert O. Young – mikrobiolog i propagator diety zasadowej nazwał je masłem Boga.
Gwiezdna architektura duszy
Dawni astrolodzy nie uznawali jej za twór jednorodny, uważając, że ma ciemne i jasne zakamarki – pisze dr Piotr Piotrowski. Duszę utożsamiano z rozumem, ale przypisywano jej również pasje, żądze i namiętności, które – niekontrowane – mogły doprowadzić ją do choroby…
Ponadto:
- Kontakt nietelepatyczny – czyli listy do redakcji
- Widzę także niebo: Pięćsetletnie wrota
- Lektury NŚ: Naturalne energie dla zdrowia, Przewlekłe zmęczenie, Chroniczny ból…, Faceci w czerni.
- Prawdziwe spotkania, homeopatia. skuteczny sposób na dobre zdrowie
- Filmoteka NŚ: Wielki brat w warszawie
- Raport z bezdroży: All you need is love!
- Horoskop na luty