Nasz reportażysta w zaświatach
Odchodzenie to nie pójście w Kosmos! Nieba nie ma w Kosmosie, niebo jest w głębi ciebie, w głębi każdego z nas. My z „tamtego świata” w ogóle nie wyszliśmy. Nawet nie wracamy… można powiedzieć, że jesteśmy w tym świecie cały czas – przekazał Krzysztofowi Jackowskiemu zmarły w lipcu ub. roku Redaktor Naczelny NŚ Marek Rymuszko. Druga część relacji o unikalnym kontakcie pomiędzy wymiarami bytu.
Wybrańcy Baiame
Karadji to dla Aborygenów odpowiednik szamana. Gdy kandydaci do tej funkcji przebywali w odosobnieniu, widzieli silne światło, byli zabierani do nieba, spotykali też swoich przodków lub postaci z mitycznego okresu zwanego Czasem Snu, gdy po Ziemi stąpali bogowie. Karadji nie musieli wprowadzać się w trans przy pomocy substancji psychoaktywnych. Gdy chcieli wiedzieć, co dzieje się w danym miejscu, pytali o to opiekuńcze duchy…
Kronika Akaszy
• Znikające gwiazdy czy sygnały od Obcych? • Ludzie coraz chłodniejsi • Brudne powietrze a schizofrenia • Ołtarz Arki Przymierza?
Oskar Miłosz: Od kabały do Apokalipsy
W drugiej części Opowieści o Oskarze Miłoszu przyglądamy się jego badaniom nad symboliką Pisma Św., a w szczególności Apokalipsy, która – zdaniem kuzyna polskiego noblisty, skrywała w sobie klucz do przyszłości świata. Zupełnie prawidłowo przewidział przyszłe wydarzenia, które przeżywa dziś i zapewne odchoruje Europa, w publikacji o Apokalipsie św. Jana – pisał o nim w 1940 r. Czesław Miłosz.
Dotknięcie Nieznanego
- czyli stała rubryka, w której publikujemy relacje Czytelników o ich zetknięciach ze zjawiskami tajemniczymi i niewyjaśnionymi. W tym numerze: • Lost Soul - zagubiona dusza • To była zjawa kryzysowa? • Tańczący z liczbami • Gigantyczne UFO nad Stalową Wolą (2019).
Heinrich Kusch i podziemia Azji
W opowieściach o Agharcie czy ciągnących się kilometrami podziemnych tunelach może tkwić ziarnko prawdy – wskazuje austriacki speleolog i orientalista, który w ciągu półwiecza spenetrował dziesiątki jaskiń i mieszczących się w nich grobowców lub malowideł. W Azji dostępu do wielu takich miejsc strzegą władze lub mnisi buddyjscy. Niektóre z podziemnych kompleksów nie wyglądają na dzieła Natury, choć do ich wydrążenia potrzeba byłoby setek lat nieustannej pracy.
Podziemne miasta Kapadocji
Sięgały nawet kilkanaście poziomów w głąb ziemi, na przestrzeni tysiącleci dając schronienie rzeszom ludzi. To bodaj najciekawsza aglomeracja na świecie, choć nadal w pełni nie zbadana. Historycy nie są pewni, kto stworzył podziemne miasta, posiadające skomplikowany system korytarzy i szybów wentylacyjnych. Do wielu z podziemnych kompleksów w Kapadocji turyści nie mają wstępu.
Czy spotkamy zwierzęta, które odeszły?
Co dzieje się ze zwierzętami po śmierci? – takie pytanie zadają często ludzie, którzy utracili swojego czterołapego przyjaciela. Skoro tak bardzo je kochamy, czy spotkamy się z nimi kiedyś w raju? Brytyjski ekstrasens Gordon Smith twierdzi, że zwierzęta po śmierci, w podobny sposób jak ludzie, zachowują pewien rodzaj samoświadomości. Dlaczego zatem niektóre religie zakładają, że bracia mniejsi nie posiadają duszy?
Testament Kardaszowa
Zmarły latem ub. roku rosyjski astrofizyk, dr Nikołaj S. Kardaszow, był autorem słynnej skali rozwoju cywilizacji pozaziemskich, opierającej się na wykorzystaniu przez nie energii. Cywilizacje III stopnia, czerpiące ją z całej galaktyki, mogą mieć niewyobrażalne z naszego punktu widzenia możliwości technologiczne. Kosmici rozwijający się od setek tysięcy albo milionów lat byliby więc dla ludzi, wciąż tkwiących na poziomie 0 w skali Kardaszowa, niczym bogowie.
Tajniki procesu uzdrawiania
Niesienie skutecznej pomocy cierpiącym to skomplikowane i trudne przedsięwzięcie. Zdarza się, że sami healerzy nie do końca rozumieją mechanizmy procesu uzdrawiania. Swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami w tej kwestii dzieli się Ryszard Legenza, przewodniczący Wielkopolskiego Stowarzyszenia Terapii Naturalnej.
Atak obcych antygenów
Emil Piasecki – autor książki i audycji Rody krwi, opierając się na solidnych podstawach z zakresu immunologii, transplantologii czy hepatologii dowodzi, że konflikt między nim a jego żoną w zakresie grupy krwi i statusu wydzielacz-niewydzielacz, doprowadził ją do licznych chorób autoimmunologicznych i przedwczesnej śmierci.
Kłopoty z trąbką i kosteczką
Ból ucha dotyka nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Może być lekki i ustąpić samoczynnie, albo wyjątkowo silny. Stanowi objaw różnych chorób, m.in. krtani, zatok tarczycy lub zwykłego przeziębienia. Jeżeli trwa dłużej niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem.
Ponadto:
- Ranking najlepszych książek i suplementów w KGNŚ
- Widzę także niebo: Komo homini lupus
- Kontakt nietelepatyczny – czyli listy do redakcji
- Konwencja mentalna: Przepraszam cię
- Serce, które myśli
- Lektury NŚ: Zagubione w matematyce…, Osaczeni przez liczby, Ewolucja w miejskiej dżungli, Mistyczki. historie kobiet wybranych, czy prehistoryczne zwierzęta przetrwały?
- Filmoteka NŚ: Coco
- Raport z bezdroży: Czy optymizm to tchórzostwo?
- Mandala stylu: Wodnik i Ryby
- Horoskop na marzec
- …oraz inne tematy!