Nieznany Świat 4/2020 (352)


W NUMERZE 4/2020 

Noblista o istnieniu nieśmiertelnej duszy
Prof. John Eccles jest autorem technicznej koncepcji duszy, jaka zakłada, że w obrębie sieci układu nerwowego na każdym dendronie (wiązce dendrytów) rozpięty jest byt niematerialny psychon, sterujący zmianami chemicznymi umożliwiającymi percepcję. W tym ujęciu mózg  to nic innego jak maszyna obsługiwana przez ducha.

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl. PROMOCJA! Archiwalne wydania NŚ za jedyne 3 zł 

* * * * * 

Kai Mügge - najwybitniejsze medium naszych czasów?
W niemieckim Hanau działa jedno z najsłynniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych mediów spirytystycznych. Na jego seansach dochodzić ma do spektrum nadnaturalnych zjawisk: od lewitacji i materializacji drobnych przedmiotów po generowanie ektoplazmy, co na własne oczy widział nasz współpracownik Arek Czaja. Jakie były jego odczucia po seansie?

* * * * *

Kronika Akaszy
• Czego się boi Zahi Hawass?, • Cała prawda o maseczkach, • UFO zagrożeniem dla bezpieczeństwa, • Nieonkologiczne leki na raka, • Legenda Trójkąta Bermudzkiego powraca, • Psi magnes.

* * * * * 

Operacja Stodoła
Z powodu rosnącego zainteresowania radiestezją, rząd niemiecki ufundował specjalny program badawczy. Za laboratorium posłużyła stara stodoła, zaś analizami zajęli się ludzie niemający zielonego pojęcia o tej dziedzinie - pisze radiesteta Lech Garley, który pod koniec lat 90. próbował podjąć wyzwanie arcysceptyka Jamesa Randiego. Stawką był milion USD.

 * * * * *

Dybuki, dranie i ich ofiary
W folklorze żydowskim uważany był za duszę grzesznika, zawieszoną między światem żywych i umarłych, która błąka się od ciała do ciała, szukając nowych żywicieli. Osoby we władzy dybuka wykazywały te same objawy, co ofiary znanego w chrześcijaństwie opętania demonicznego.

 * * * * *

Geniusz z Wrocławia i kamera czasu
Był genialnym wynalazca, miał na swoim koncie ponad 200 patentów. W swoim domu w stanie Nowy Jork gościł Alberta Einsteina i Guglielmo Marconiego, a mieszkając we Wrocławiu - korespondował z Leninem. Z życiem Charlesa Proteusa Steinmetza wiąże się również legenda o cudownym wynalazku, który miał pozwalać mu... zaglądać w przeszłość.

 * * * * *

Dziwy w Bieszczadach: od folkloru po latające spodki
W górach uznawanych za jedną z ostatnich ostoi dzikiej przyrody w Polsce, można natknąć się nie tylko na niedźwiedzie. Relacje o bliskich spotkaniach z UFO, do jakich tam dochodzi mają szczególny charakter i koloryt. Niezidentyfikowane obiekty obserwowano zarówno w pobliżu ludzkich osiedli, jak i w dzikich ostępach, a jednym z częściej spotykanych ich rodzajów są latające dyski.

 * * * * *

Ogniu krocz za mną - śladami indyjskich miejsc kultu
Mahaśiwaratri, czyli Wielka Noc Śiwy - szczególnie w świętym dla hinduistów mieście Waranasi, nad świętą i niestety brudną rzeką Ganges, nabiera metafizycznego znaczenia. W świętą noc mężczyźni biegną, aby nawiedzić wszystkie świątynie w mieście. Nazajutrz wielu z nich można spotkać kucających przy słynnych ghatach - czyli schodach prowadzących do rzeki...

 * * * * *

Fatum Witkacego - dwadzieścia do dziesiątej
Stanisława Ignacego Witkiewicza prześladowała godzina 9:40, ukazująca mu się w różnych, często dziwacznych, okolicznościach. Gdy spoglądał na zegar akurat ją wskazujący, wiedział, że wkrótce wydarzy się coś niedobrego. Powtarzało się to wielokrotnie, podobnie jak sny, które zwiastowały jego tragiczną śmierć...

 * * * * *

Megastruktury - ludzie jak bogowie
Trudno wyobrazić sobie, jak mogą wyglądać wytwory techniki cywilizacji pozaziemskich liczących sobie setki tysięcy lub miliony lat. W 2. części Testamentu Kardaszowa przyglądamy się hipotetycznym tworom superzaawansowanych Kosmitów, na które możemy natknąć się podczas eksploracji Wszechświata. Niektóre, jak sfery Dysona, mogą być widoczne z odległości lat świetlnych, wśród innych są struktury o tak enigmatycznych nazwach jak sfera Bernala, Globus Cassus czy pierścień Nivena.

* * * * *

Kreacja wielowymiarowego Wszechświata, świadomości i życia
Odpowiedź na pytanie, jak powstało życie i świadomość może przybliżyć nas do zrozumienia natury rzeczywistości. Świadomość nie musiała bowiem czekać na wyewoluowanie organicznego mózgu i mogła się pojawić w Kosmosie znacznie wcześniej jako niezależna siła - pisze dr Danuta Adamska-Rutkowska w 1. części swojego nowego cyklu na łamach NŚ.

* * * * *

Drogocenne właściwości ziół, a światowy przemysł farmaceutyczny
Cóż, liczy się tylko zysk. Nie chodzi o to, by naprawdę pomagać chorym, ale by zarabiać coraz więcej pieniędzy. Według mnie wszystkie firmy farmaceutyczne powinny zostać znacjonalizowane - mówi w wywiadzie Stephen Harrod Buhner, światowej sławy ekspert w dziedzinie ziołolecznictwa i autor bestellerów, w tym wydanych niedawno w Polsce Ziół przeciwwirusowych.

* * * * *

Kąpiele w świetle żarowym
Sauna Infrared (IR), oparta na podczerwieni, wyróżnia się tym, że ogrzewa ciało bezpośrednio od wewnątrz. Kąpiele w podczerwieni poprawiają krążenie, dotleniają krew i pobudzają uwalnianie endorfin. Mają skuteczne zastosowanie m.in. w terapii sezonowych zaburzeń afektywnych i powodują detoksykację organizmu.

* * * * *

Kwiatki astrologiczne
Albumasar to wybitny perski uczony, którego dzieła wywarły ogromny wpływ na kształtowanie się doktryn astrologicznych w średniowiecznej i renesansowej Europie. Jego Kwiatki stanowią dzieło wyjątkowe, gdyż autor opisuje w nim system rocznej prognozy. Traktat ten ukazał się niedawno w polskim tłumaczeniu.

PONADTO:


WIDZĘ TAKŻE NIEBOPrzewietrzanie duszy
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli listy do Redakcji
DOTKNIĘCIE NIEZNANEGO: Czyjaś obecność
KONWENCJA MENTALNAEra Acera
FILMOTEKA NŚ: Kardec
LEKTURY NŚ: Milczący przewodnicy..., Chemia okultystyczna, Źródło wiedzyOczami duszy, Miłość
2020. NIEZWYKŁA LICZBA, NIEZWYKŁY ROK
HOROSKOP NA KWIECIEŃ
...oraz inne tematy!

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.