Nieznany Świat 7/2018 (331)


W NUMERZE 7/2018

 

ANTENOWE WLEWKI Z KROPLĄ KRWI W TLE
Terapie alternatywne stały się chłopcem do bicia dla mediów głównego nurtu. Niedawno stacja TOK FM przypuściła atak na chelatację i badanie żywej kropli krwi. Nim rozpocznie się ofensywę informacyjną, należy się do niej merytorycznie przygotować - przypomina Redaktor Naczelny.

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

NIEPRZYPADKOWO PRZYPADKOWY PRZYPADEK
Tajemnicze sekwencje zdarzeń, serie spójnych incydentów, łańcuch pokrewnych zależności... Twórca pojęcia synchroniczność, Carl G. Jung wyjaśniał, że chodzi o nieprzypadkowe przypadki, posiadające często głębokie metafizyczne znaczenie. Co sprawia, że zbiegi okoliczności mają sens i logikę, pozostawiając nas w przeświadczeniu, że są wynikiem namysłu jakiejś wyższej od nas siły?

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

Kronika Akaszy
Doniesienia z kraju i ze świata. A w nich: o poszukiwaniach zagadkowej IX Planety, niezwykłym przypadku 13-latka, który po ciężkim wypadku odwiedził łąkę w zaświatach, zapowiadanym przełomie w kwestii chemtrails oraz właściwościach witaminy B6, której regularne spożywanie pomaga w... zapamiętywaniu snów.

* * * * *

TAJEMNICE DACHU ŚWIATA
Rurki do rozmów na odległość, lampy zapalane dźwiękiem gongu, mosty budowane przez rośliny. Czy to wszystko faktycznie oglądał kpt. Verner D'Auvergne, który jako jeden z pierwszych Europejczyków poznawał tajemnice Tybetu? Jeszcze do niedawna powątpiewano w jego istnienie. A jednak był postacią autentyczną!

* * * * *

W DRODZE DO WIECZNEGO DOMU
Ada Edelman - autorka książki Opowieści z Biura Duchów (nad którą objął patronat medialny) przedstawia kilka historii, demonstrujących, w jak różny sposób doświadczamy dotyku tamtego świata. Szczególnym przypadkiem jest sprawa pani Aleksandry, która w wyniku zawirowania matrixa zachowała po narodzinach pełną świadomość z poprzedniej inkarnacji. ⇒ Oglądaj videozapis spotkania z autorką w Księgarni-Galerii NŚ.

* * * * *

TE NIEZWYKŁE PSY
Trudno wyobrazić sobie bez nich życie. Oprócz tych, które są z nami na co dzień, obdarzając nas bezinteresowną przyjaźnią, istnieją czworonogi-ratownicy, tropiciele przestępców, służące za oczy osobom niewidomym i pomagające dzieciom autystycznym w ramach dogoterapii. Niektóre lepiej niż sprzęt laboratoryjny wykrywają nowotwory.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

Doktryny mądrości odwiecznej
W Salonie ezoterycznym NŚ kolejna odsłona cyklu o życiu i filozofii Mme Heleny P. Bławatskiej, poświęcona prawu reinkarnacji, idei duszy grupowej, karmie oraz kluczowemu w świecie Natury prawu ofiary.

* * * * *

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

Dotknięcie Nieznanego
Z trzech niezwykłych historii nadesłanych przez Czytelników, dwie dotyczą wizyt gości z innego świata. Autorka jednej z nich, pani Monica z Chicago opisuje pełne ukrytej symboliki spotkania z wysłannikami podświadomości, jakie rozegrały się w świetle dnia i stanowiły zapowiedź rewolucji w jej życiu.

* * * * *

Niezwykłe właściwości zwykłego ozonu 
Niszczy bakterie i grzyby, dezaktywuje wirusy. Jego działanie bakteriobójcze jest 500 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon skuteczny jest w leczeniu łuszczycy, trądziku, liszai, opryszczek, egzemy, atopowego zapalenia skóry, cellulitu, odleżyn oraz przewlekłych zmian skórnych.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

TEATR JEDNEGO WIDZA 
Czy rzeczywistość istnieje, czy tylko nasza świadomość ogląda z góry wyreżyserowany przez Logos obraz? A może właśnie to świadomość powołuje do istnienia rzeczywistość? Czy fizyka powoli zbliża się do potwierdzenia prastarej hermetycznej zasady jak na górze, tak i na dole? - pyta Jacek Demel.

 * * * * *

Zatopione bazy Obcych na Google Earth
Zagadkowe linie ciągnące się kilometrami po morskim dnie widać doskonale na zdjęciach satelitarnych w programie Google Earth. Eksperci tłumaczą, że to tylko błąd oprogramowania. Według niektórych ufologów w grę wchodzą bardziej sensacyjne wyjaśnienia.

* * * * *

KATASTROFA TUNGUSKA I JEJ MINI-POWTÓRKI
W 110. rocznicę słynnego zdarzenia przyglądamy się jego nadal niewyjaśnionym aspektom oraz innym, podobnym incydentom na świecie, nazywanym przez naukowców małymi tunguskami. Najwięcej emocji budzi pytanie, co stanie się, jeśli do podobnej eksplozji dojdzie kiedyś nad gęsto zaludnionym obszarem.

Czytaj fragment artykułu...

* * * * *

Od samorozwoju do metaterapii
Od ponad 20 lat pomaga chorym na ciele i duszy. Małgorzata Ratajczak z Poznania - uzdrowicielka i rzeźbiarka, czerpiąc z bogatego arsenału środków współczesnej medycyny naturalnej stworzyła metaterapię - autorską metodę diagnozowania i uzdrawiania, która stanowi syntezę terapii kwantowej, energoterapii i psychologii sytuacyjnej.

* * * * *

DOTLEŃ SWÓJ MÓZG
Co roku 75 tys. Polaków doznaje udaru mózgu, z czego 30 tys. umiera. Jedynie połowa udarowców, którym udaje się przeżyć, odzyskuje pełną sprawność. Schorzenie to statystycznie stanowi trzecią przyczynę wszystkich zgonów ludzi na świecie i w kraju. A wystarczy spełnić tylko 10 warunków, aby go uniknąć.

* * * * 

Dar dysleksji
Nie jest chorobą, lecz zaburzeniem. Horyzont intelektualny dotkniętych nią osób jest nierzadko ponadprzeciętny. Niestety często nie rozumie się, jak funkcjonują umysły dyslektyków. Błędy, które popełniają powodują, że np. w szkole uważani są za uczniów mniej zdolnych.

* * * * 

Skąd naprawdę wziął się Dekalog?
Czy Mojżesz znał zbiór praw moralnych zamieszczony w Egipskiej Księdze Umarłych? Najprawdopodobniej tak. Można by więc postawić pytanie, czy Dekalog nie powstał w oparciu o te właśnie etyczne wskazówki.

* * * * 

Planeta szczęścia 
Położenie Jowisza w znakach zodiaku pokazuje, jakimi drogami można dochodzić do szczęścia. 12-letni cykl tej planety jest związany nie tylko z wewnętrznym wzrostem, lecz również z procesami edukacji i nauki. W horoskopie reprezentuje rozwój i ekspansję. Zapowiada też wiarę w siebie oraz dobry los.

* * * * *

PONADTO:

WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Bąbel Matrix
KONWENCJA MENTALNA: Pokrzywa
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli Listy od Czytelników
LIST OTWARTY DO ANDRZEJA SZMILICHOWSKIEGO
LEKTURY NŚ: Duchy Natury (cz. 1, 2 i 3), Dziesiąta planeta, Przebudzenie lisicy

FILMOTEKA NŚ: Dark
HOROSKOP NA LIPIEC

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.