Nieznany Świat 9/2017 (321)


W NUMERZE 9/2017:

BAYER, PANI BRONIA I MY
O fake newsach, dezinformacji i rozgrzanych głowach (z panią Bronią, rozstrzelanymi przez ministra bażantami oraz zakamuflowaną opcją niemiecką w tle) pisze redaktor naczelny.

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

 

10 TAJEMNIC KOSMOSU

Fascynuje ludzi od pradawnych czasów. Oszałamia swoim bezkresem, zachwyca pięknem, przytłacza precyzją - pisze o wszechświecie Przemysław Nowakowski, zwracając uwagę na fakt, że astronomowie nadal nie są w stanie odpowiedzieć na pytania, co stało się z brakującymi 75 procentami kosmosu, co istniało zanim nastąpił Wielki Wybuch i gdzie podziała się anty-Ziemia? Czytaj fragment...

* * * * *

Kronika Akaszy
- czyli Newsy, a w nich m.in. o kontrowersyjnych mumiach z Nazca, nowych ustaleniach w sprawie Manuskryptu Wojnicza oraz niepokojących wynikach badań nad popularnymi (i nadużywanymi) lekami na zgagę i wrzody żołądka.

* * * * *

NAJSTARSZY KOMPUTER ŚWIATA

Jacques Cousteau porównał go do mechanicznej Mony Lizy. Inni nazywają go starożytnym komputerem. Mechanizm z Antykithiry, wydobyty z dna Morza Jońskiego w 1900 r., powoli odsłania naukowcom swoje tajemnice, zadziwiając precyzją wykonania. Choć przypisywano go Archimedesowi i innym geniuszom antyku, nadal nie wiadomo, czy to Grecy go zbudowali, czy może przebudowali urządzenie pochodzące z innej części świata? 

* * * * *

Widzę także niebo 
Wedle stawu grobla - czyli Andrzej Szmilichowski pyta o to, czy gdy wieje wiatr przemian można zwinąć żagiel?

* * * * *

WYŚCIG SZCZURÓW 
Powstaje pokoleniowa sztafeta. A apetyt rośnie w miarę jedzenia. Oczekuje się wspaniałych rezultatów. Nie myśli się o tym, że dzieci i wnuki będą się w jakiś sposób wzajemnie zagryzać - mówi dr Mieczysław Cenin - inżynier i psycholog o niepokojącym trendzie jakim jest wszechobecny wyścig szczurów. O cenie tego zjawiska dla psychiki i ducha jego uczestników oraz dla społeczeństwa rozmawia z nim Michel B. Rachel.

* * * * *

FATIMA - INNE SPOJRZENIE
Niezależnie od tego, czy IV tajemnica fatimska istnieje czy też nie, przynajmniej jeden sekret z objawień Kościół nadal trzyma w ukryciu. Jest nim orędzie z objawienia Matki Bożej z La Salette przeznaczone dla papieża, a spisane przez jego uczestnika Maximina Giraud...

* * * * *

Dotknięcie Nieznanego 
W nim m.in. prekognicyjne doznania przed atakami z 9/11 oraz opowieść o serii niezwykłych przypadków wyglądających jak odgórnie ustalony przez opatrzność plan.

* * * * *

TRZECIE OKO W OKU
W Forum niezwykłych hipotez Krystyna Kruczyńska przygląda się zaskakującej i mało znanej teorii o pozamózgowym źródle zdolności PSI, pytając czy trzecie oko rzeczywiście wiąże się ze wzrokiem?

* * * * *

W kręgu symboli 
Obrazy Ewy Sokołowskiej.

* * * * *

Tajemnicze księżyce Saturna
W Okruchach wszechświata Andrzej Miszczak przedstawia najnowsze wyniki badań nad księżycami gazowego olbrzyma - miejscami niezwykle obiecującymi w kwestii poszukiwania obcych form życia...

* * * * *

FATA PĂDURII - BLISKIE SPOTKANIA Z PANIĄ LASU
Fragment najnowszej książki zaprzyjaźnionego z nami ufologa i uczonego rumuńskiego dr. Dana Farcaşa, opowiadający o niezwykłym przypadku z pogranicza żywego folkloru i ufologii. Kim była postać, która spotykał Ioan-Dorel BizeuPanią Lasu czy gościem z gwiazd?

* * * * *

Zew kosmosu i przysięga milczenia
Kamienna platforma do lądowania i wiarygodność platońskiej relacji o Atlantydzie - czyli co znajdowało się w sercu zaginionego lądu?

Dostępne również wydanie elektroniczne - e.nieznanyswiat.pl

* * * * *

TEN, KTO MA WIEDZĘ, NIE MUSI SIĘ BAĆ
Według kalendarza Majów, od 26 lipca br znajdujemy się w dwunastym, przedostatnim roku 13-letniego cyklu przebudzenia. Lata 2017-18 to nasze być albo nie być - pisze Hanna Kotwicka, objaśniając tajemnice Tzolkina.

* * * * *

Wezwanie
O przekazach Rashy - Amerykanki, która zamieszkała pod świętą górą Arunachala w indyjskim Tamil Nadu, wchodząc w kontakt z bytami utożsamiającymi się z terminem Jedność.

* * * * *

Biofotony w pokarmie
Dr Urszula Chorzępa o biofotonice, której mottem są słowa Erwina Schrödingera nazywającego nas ssakami świetlnymi i magazynami światła.

* * * * *

Mistrzyni Theta Healing przemienia życie 
O Theta Healing i korzyściach z płynących z tej metody mówi mistrzyni Marianna Bartke.

* * * * *

CO JEST NIE TAK Z DELFINOTERAPIĄ?
Delfinoterapia to bardzo medialna forma zooterapii - pisze Jakub Banasiak. Za historiami o delfinach ochoczo pomagających ludziom kryje się jednak smutna prawda o wykorzystywaniu tych zwierząt w celach czysto biznesowych.

* * * * *

Co się dzieje z tarczycą?
Schorzenia tarczycy to kolejna współczesna epidemia obok raka, cukrzycy i innych chorób cywilizacyjnych. O problemie tym mówi się jednak zdecydowanie za mało, wskutek czego społeczeństwo ma o nich niewielkie pojęcie.

* * * * *

Inkwizytorzy i dyktatorzy
Raport z bezdroży Andrzeja Szmilichowskiego

* * * * *

Kochać za bardzo
O wpływie Plutona na miłość i władzę oraz różnych tego skutkach pisze dr Piotr Piotrowski.

* * * * *

PONADTO:

KONTAKT NIETELEPATYCZNY - CZYLI LISTY DO REDAKCJI
KONWENCJA MENTALNA
LEKTURY NŚ + TOP 10
FILMOTEKA NŚ
HOROSKOP NA WRZESIEŃ

Dowiedz się więcej o: PRENUMERACIE oraz ZAKUPIE NUMERÓW ARCHIWALNYCH

Numer bieżący
KONTAKT * O NAS * REKLAMA * FORUM * POLITYKA PRYWATNOŚCI * YOUTUBE


Copyright © Wydawnictwo Nieznany Świat / All rights reserved.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.