Wiele słyszymy o witaminach i minerałach. Oglądamy dużo reklam, zażywamy suplementy, staramy się dbać o to, co na talerzu, ale…
Czy wiemy, jak są ważne są dla nas aminokwasy, zwłaszcza, gdy w organizmie zaczyna się dziać się coś niepokojącego lub zwyczajnie brakuje nam sił? Szczególnie osoby z zaburzeniami hormonalnymi, w średnim i starszym wieku narażone są na duże braki słabo przyswajalnych z tradycyjnych pokarmów aminokwasów. Są one ważnymi elementami składowymi białek, a ich odpowiednia sekwencja decyduje o tym, jakie są dane białka.
Sirius‑D – jest dostępny w firmowym sklepie NŚ – www.nieznany.pl
O ich znaczeniu w diecie nie można zapomnieć – są równie ważne jak węglowodany, tłuszcze czy witamiy. Potrzebujemy ich do regeneracji komórek, produkcji enzymów, hormonów, przeciwciał i innych elementów układu odpornościowego, budowy kolagenu oraz wielu procesów zachodzących w naszym organizmie (np. hormon wzrostu jest białkiem złożonym ze 191 reszt aminokwasowych).
Aminokwasy decydują zatem o naszym zdrowiu i życiu. Jeżeli w diecie jest ich zbyt mało, przyspiesza to naturalny proces utraty masy mięśniowej. W wyniku tego mięśnie robią się słabsze, tracimy siłę. A o niedobór aminokwasów nietrudno. Co ważne, ciało ich nie magazynuje, w związku z czym musi je nieustannie wytwarzać, albo pozyskiwać z pożywienia.
Aminokwasy dzielimy na 3 kategorie:
- Egzogenne – są niezbędne, jednak nasz organizm ich nie wytwarza i muszą być dostarczane z pożywieniem (np. leucyna , lizyna, metionina, tryptofan itd.).
- Względne egzogenne – organizm je wytwarza, ale w zbyt małych ilościach (np. arginina, histydyna).
- Endogenne – wytwarzane przez organizm (np. glicyna, tyrozyna, cysteina).
Do zsyntetyzowania białka potrzebne są wszystkie wymienione rodzaje aminokwasów. Gdy zabraknie odpowiedniej ilości choćby jednego z nich (niestety, nie wiadomo którego lub których), organizm nie jest w stanie wytworzyć potrzebnego mu białka, stanowiącego budulec prawie każdej naszej komórki. Wówczas zaczyna się poważny problem zdrowotny. Istnieje ścisły związek między deficytem aminokwasów a występowaniem wielu chorób i dolegliwości. Na przykład niedobór argininy, tauryny czy tryptofanu często wpływa na nieprawidłową pracę serca, układu krążenia, powoduje miażdżycę tętnic, wylewy, nadciśnienie.
Z kolei brak glicyny czy cysteiny zaburza pracę układu pokarmowego, powodując dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak refluks, nieżyt żołądka, wrzody, problemy z wątrobą, woreczkiem żółciowym, cukrzycą oraz zaburzenia pracy układu mięśniowo-szkieletowego (zwyrodnienia stawów, kolan, bioder, kręgosłupa, mięśni).
Niedobór tryptofanu, metioniny i glutaminy, często powoduje problemy z układem nerwowym. Niedostateczny poziom aminokwasów jest też przyczyną chorób wzroku, np. jaskry, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej, siatkówki czy rogówki. Niedobory np. glicyny, metioniny powodują problemy z układem moczowym (takiej jak przerost prostaty, nietrzymanie moczu), a także układem oddechowym oraz kłopoty ze skórą, włosami, paznokciami.
Kiedy chorujemy, organizm próbuje naprawić stany degeneracyjne komórek, ale potrzebuje dużo dobrego surowca, jakim są aminokwasy w odpowiedniej ilości i jakości. Dostarczenie ich w tak czystej postaci z jedzenia jest, w dzisiejszych czasach, w zasadzie niemożliwe. Z pomocą przychodzi jednak SIRIUS‑D. To wyjątkowy produkt, który dostarcza organizmowi to, czego nie jest w stanie zapewnić nam żadne pożywienie. Jego formułę stworzył bułgarski naukowiec, chemik, współtwórca rozpuszczalnych nici chirurgicznych, sztucznych zastawek i protez, profesor Dymitr Dymitrow z Wojskowej Akademii Medycznej w Sofii.
Preparat SIRIUS‑D zawiera kompleks niezbędnych 20. aminokwasów egzogennych i endogennych w czystej, biodostępnej postaci, co pozwala na ich szybkie wchłonięcie i całkowite wykorzystanie. Ważne, by wszystkie były dostępne w tym samym czasie. Jednak nie chodzi tylko o składniki, ale także ich obróbkę oraz formę, która w przypadku SIRIUS‑D jest zupełnie niezwykła, niedostępne w żadnym innym suplemencie zdrowotnym. A, co najważniejsze, skutecznie wspomaga organizm w walce z chorobami.
O jego wyjątkowości świadczą również pomyślnie przeprowadzone testy produktu w ramach programu kosmicznego – brak grawitacji powoduje bowiem degenerację tkanek u kosmonautów.
SIRIUS‑D jest też idealnym pokarmem dla tkanki łącznej, bardzo ważnej w naszym organizmie (np. krew), ma również zdolność pełnej regeneracji innych tkanek, uszkodzonych w procesach chorobowych (np. torbielowate zmiany w sutkach kobiet, cysty, choroby sercowo-naczyniowe, zwyrodnienie stawów kolanowych, biodrowych itd.).
Zapytaliśmy jego twórcę prof. D. Dimitrowa o właściwości preparatu.
W jaki sposób SIRIUS‑D pomaga zachować zdrowie?
– W wyniku każdej choroby, niezależnie od organu, tkanki ulegają deformacji. Komórki blokują się, nie funkcjonują prawidłowo, co jest dla organizmu ogromnym stresem. Bez względu na to czy przejawi się to w postaci zatkanych naczyń krwionośnych, co prowadzi do wylewu, czy będzie to zerwany mięsień, ścięgno, uszkodzona tkanka kostna, zawsze wytworzy się wypełniająca tę lukę tkanka granulowano-włóknista.
Przykładem takiej tkanki jest blizna. Blizna nigdy w pełni nie znika, pozostaje twarda i nie funkcjonuje tak, jak tkanka zdrowa. SIRIUS‑D pomaga usunąć tę niefunkcjonalną tkankę włóknistą, a wtedy w jej miejsce powstaje nowa, w pełni zdrowa. Komórki odżywiają się, rozmnażają oraz na nowo zaczynają pracować. SIRIUS‑D usuwa problemy degeneracyjne i regeneruje uszkodzenia.
Jest to możliwe dzięki jego unikalnym właściwościom, pozwalającym na pozyskiwanie substancji, których po osiągnięciu pewnego wieku, organizm nie może przyswoić w sposób naturalny, a są niezbędne do odżywiana, występujące w całym ciele, tkanki łącznej.
Dlaczego SIRIUS‑D działa regenerująco na tak różne organy jak: mózg, naczynia krwionośne czy stawy?
– To bardzo proste. Ciało w swojej naturze jest zbudowane z jednej, tej samej struktury komórkowej. Budulcem jest białko. Najszybciej i najmocniej reaguje serce, potem mózg, organy wewnętrzne oraz kończyny – wszystkie narządy, przez które przepływa krew. Czy są to problemy z mózgiem, sercem lub okiem – tkanka jest zbudowana z tego samego materiału. W miejscu tej niefunkcjonalnej SIRIUS‑D pomaga budować nową.
Opinie klientów:
Od kilku lat cierpiałam na zaburzenia pracy układu pokarmowego. Często miałam wysypki, pokrzywki i opuchliznę, których nie mogłam się pozbyć. Po półrocznym spożywaniu preparatu Sirius‑D wszystko ustąpiło, zmniejszył się też refluks.
Bożena 58 latPrzyjmowałem preparat 3 miesiące – odczułem stopniowy, ale zdecydowany wzrost sił witalnych oraz działanie regencyjne. Stara blizna na przedramieniu (12 szwów) po 6 miesiącach wchłonęły się całkowicie. Podobnie było w przypadku pooperacyjnej blizny po laparoskopii woreczka żółciowego, której średnica zdecydowanie się zmniejszyła. Z pełnym przekonaniem mogę polecić wszystkim preparat SIRIUS‑D.
Juliusz 85 latOd wielu lat choruję na niedoczynność tarczycy. Po ostatniej wizycie u endokrynologa (USG) stwierdzono bardzo dużą poprawę – zniknęły guzki. Zażywałam SIRIUS‑D przez 4 miesiące. Ponadto jestem zdecydowanie sprawniejsza i silniejsza. Aktualnie zdecydowałam się na kolejną kurację tym preparatem.
Jadwiga 80 latSIRIUS‑D przyjmuję od 9 miesięcy. Głównym impulsem sięgnięcia po niego był ból biodra podczas chodzenia, siadania. Prześwietlenie wykazało zmiany zwyrodnieniowe panewki. Od kiedy biorę SIRIUS‑D odczuwam znacznie mniejszy ból przy poruszaniu. Zwiększył się także zakres możliwości ruchowych nogi, która jest powiązana z dysfunkcyjnym biodrem, jak również zmniejszył ból odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Nadal z wiarą zażywam SIRIUS‑D, dążąc do całkowitego zregenerowania biodra i całkowitej sprawności.
Iga
Co dzieje się z pacjentami po 1–2 miesiącach stosowania preparatu?
– Na przykład zmęczenie daje o sobie znać wolniej. Można zaobserwować również przypływ energii. Poprawa jest zauważalna także w przypadku pamięci, snu czy wzroku. Skóra staje się świeża i elastyczna, polepsza się słuch, a u niektórych maleje szum w uszach. Tempo ustępowania objawów zależy od ogólnego stanu zdrowia pacjentów, jak również od zaawansowania patologii.
Jakie wskaźniki laboratoryjne powinny ulec poprawie po 1–2 miesięcznej suplementacji SIRIUSem‑D?
– Może ich ulec wiele, m.in. hemoglobina, czas krzepnięcia, płytki krwi, enzymy wątrobowe, kreatynina, białko moczu, PSA – antygen specyficzny dla prostaty, gdy w gruczole nie występuje choroba rakowa lub u dorosłych pacjentów, u których poziom PSA zawsze jest podwyższony.
Preparat można też stosować profilaktycznie, zapobiegając schorzeniom degeneracyjnym. Zmniejsza on również ryzyko zawału serca, udaru mózgu, odwarstwienia siatkówki, zaćmy, chorób stawów, nadciśnienia, kamicy żółciowej, nerkowej, etc.
Więcej informacji o preparacie i jego działaniu znajdą Państwo we wcześniejszych numerach Nieznanego Świata (m.in. NŚ 10/2016, 1/2018, 2/2019).