Na jakich zasadach opierać będzie się cywilizacja przyszłości? Właściwie doskonale je już znamy, ponieważ sama Natura stale stawia nam najlepszy wzór przed oczami. Jest nim społeczność komórkowa organizmu wielokomórkowego. Nasz (tj. ludzki) sposób myślenia i działania ukształtowała nie przyroda, lecz fałszywe przekonania (programy) wgrywane nam do umysłów przez tych, którzy zapragnęli mieć i móc więcej niż inni…
Jakie są podstawowe różnice w sposobie zarządzania ludzkimi zbiorowościami i społecznościami komórkowymi?
Podsumujmy je.
• Przede wszystkim w organizmach nie ma komórek uprzywilejowanych. Każda komórka otrzymuje do dyspozycji wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, a w konsekwencji także do optymalnej egzystencji całego organizmu. W populacji ludzkiej grupy uprzywilejowane to norma.
• Zarządzanie wspólnotą komórkową opiera się na zasadzie współpracy, podczas gdy ludzie kierują swymi społecznościami, generując konflikty i zagrożenia w wyniku narzuconej konkurencji oraz rywalizacji. Współpraca zwykle nie jest priorytetem, nawet w ramach rozgałęziającej się rodziny.
• We wspólnotach komórkowych informacje konieczne do prawidłowego działania są zawsze dostępne, a fałszywe komunikaty nie pojawiają się. W ludzkich społecznościach ukrywanie informacji, fałszowanie i manipulowanie nimi jest sposobem zarządzania służącego wyłącznie jakiejś wybranej grupie.