Urodzony w Rzeszowie 21 sierpnia 1976 roku, z wykształcenia technik. Publicysta, pisarz, badacz terenowy. Od 1996 roku dokumentuje i analizuje doniesienia na temat UFO, głównie na obszarze Podkarpacia gdzie od urodzenia mieszka w Ropczycach. Jego zainteresowanie tą tematyką zaczęło się w 1996 roku, po nawiązaniu współpracy z czołowymi polskimi ufologami.
W 1999 roku został członkiem Małopolskiego Centrum Badań UFO oraz Grupy Badań NOL, kierowanej przez Bronisława Rzepeckiego. Od 2000 roku jest szefem terenowego oddziału Centrum Badan UFO i Zjawisk Anomalnych na Podkarpaciu, co pozwoliło mu udokumentować w terenie ogromną ilość obserwacji UFO, w tym ponad 70 zdarzeń z kategorii Bliskich Spotkań. Dzięki pracy i zaangażowaniu udało się zebrać pokaźną ilość obserwacji UFO z Bieszczad – obszaru, który przez lata był w Polsce białą plamą na mapach ufologicznych.
W 2003 roku brał czynny udział w Akcji Wylatowo, dokumentując piktogramy oraz inne zdarzenia w Wylatowie i okolicy. Od 2005 roku jest niezależnym badaczem, a udokumentowane wyniki swoich publikował w magazynie UFO, Czas UFO, Świat UFO, Nieznany Świat, Czwarty Wymiar oraz prasie regionalnej.
W roku 2015 wydał książkę UFO nad Podkarpaciem (Poligraf), w której opisane zostały najciekawsze zdarzenia z tego obszaru z lat 1894 -2014. Przeprowadził wiele wywiadów w radiu oraz audycjach internetowych Radia Paranormalum. W 2018 roku napisał książkę Magiczna rzeczywistość (Ridero), która stanowi novum w tematyce urologicznej. Wskazuje w niej na korelację dawnego folkloru z współczesnym fenomenem UFO. Poparte dokumentacją wnioski publikuje na swoim blogu Spotkania z nieznanym.
Ma zupełnie inne spojrzenie na fenomen UFO i jest bardzo sceptyczny. Jego poglądy są zbieżne z pracami Johna Kella, który sugeruje, że manipuluje nami jakaś siła, w szczególności wykorzystująca w celu kontaktu ludzką psychikę. Często przełamuje tematy tabu, ukazując zbieżność z fenomenem UFO takich elementów jak demonologia czy okultyzm.
Arkadiusz Miazga kolekcjonuje również militaria, interesuje się fotografią krajobrazową, publikując swoje zdjęcia na fanpage`u oraz blogu Natura w moim obiektywie. Jako jeden z nielicznych badaczy, w celu uchwycenia zjawisk typu UFO/UAP, prowadził w latach 2008-2015 rejestracje fotograficzno-filmowe w okolicy Zakładów Magnezytowych. Efekty opisał w książce UFO nad Podkarpaciem oraz na swoim blogu.
Jeden z niewielu polskich ufologów, który zgromadził kilkadziesiąt przypadków związanych z tzw. żywym folklorem, czyli zdarzeń, w których występują klasyczne fairies, gnomy, krasnale i inne przedziwne kreatury. Obecnie pracuje nad trzecią książką. Przedstawi w niej zdarzenia związane z wysoką dziwnością, które wg autora obnażają kosmiczny wymiar fenomenu. Jego wnioski wskazują, że siła ta ma bardziej paranormalny i duchowy aspekt niż stricte technologiczny, a jest przy tym bardzo zwodnicza wobec ludzi.