Spotkanie z Janem Szaranem

BAZGROŁY JANA SZARANA czyli grafiki drewnianych kościółków i cerkiewek Beskidu
(20.06.2017, Warszawa, KGNŚ, godz. 17.30)

Klub Przyjaciół NŚ zaprasza we wtorek 20 czerwca (godz. 17.30).

Na spotkanie z Janem Szaranem, wernisaż jego prac oraz opowieści o beskidzkich wędrówkach, wyprawach w peruwiańskie Andy i na Płaskowyż Nazca.

Jan Szaran, z wykształcenia geolog, z pasji czytelnik „Nieznanego Świata”, wędrowiec i podróżnik utrwalający swe wrażenia na zdjęciach i rysunkach.

Jego zauroczenie drewnianym budownictwem Beskidu, w szczególności kościółkami oraz cerkiewkami, zaczęło się w czasach studenckich, od pierwszych wędrówek w połowie lat siedemdziesiątych. Chęć utrwalenia tych uroczych miejsc i obiektów tchnących duchem minionych czasów nie tylko na fotografii spowodowała, że zaczął zabierać ze sobą także coś do szkicowania. Powstała z tego niemała kolekcja rysunków.

Dzięki pomocy przyjaciół stworzył ich wersję komputerową, odbyło się też kilka wystaw.

Z biegiem lat fascynacja Pana Jana beskidzkimi pejzażami nie minęła. Nadal uwielbia wypady ze szkicownikiem w plecaku. Dlatego też związany jest z Warszawskim Klubem Górskim im. Prof. Walerego Goetla przy PTTK.

Były też wyprawy do jaskiń Tatr i Austrii, naukowa ekspedycja w peruwiańskie Andy oraz wyjazd na płaskowyż Nazca.

Wśród gości wernisażu rozlosujemy jedną z prac Jana Szarana.

Zapraszamy.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.