Spotkanie z "Kursem Cudów" (VIDEO)

Spotkanie z Kursem Cudów arcydziełem duchowej przemiany, które prowadzi do doświadczania pokoju oraz uzdrowienia dzięki mocy miłości i przebaczenia.
(23.11.2016, Warszawa, KGNŚ)

Naszym gościem będzie Rafał Wereżyński, nauczyciel Kursu Cudów. Prowadzi on spotkania w całej Polsce i na świecie, na których dzieli się radością swojego przebudzenia, dając świadectwo tego, że idee zawarte w Kursie są prawdziwe oraz inspirując do radykalnej zmiany paradygmatu myślenia. Podczas swojej prelekcji w Księgarni-Galerii „NŚ” opowie nam o istocie treningu umysłu Kursu Cudów, praktyce przebaczenia jak również potrzebie naprawy i uzdrowienia fałszywego postrzegania. Wykład jest przeznaczony zarówno dla osób, które nie zetknęły się z Kursem Cudów, jak i tych, które go już znają.

Kurs Cudów to genialnie zaprojektowany trening umysłu, którego celem jest wyćwiczenie Cię w innym postrzeganiu wszystkich i wszystkiego na świecie oraz obudzenie doświadczenia Twojej Prawdziwej Jaźni, nieograniczonej więzami czasu, a także przestrzeni. Jedną z podstawowych idei Kursu Cudów jest przebaczenie rozumiane jako rozpoznanie, że to, co – jak sądzimy – nam wyrządzono, nigdy nie miało miejsca. Kurs wskazuje nam wprost, że Miłość jest jedyną rzeczywistością, a lęk nie istnieje. Oddzielenie od Boga oraz wynikające z niego poczucie winy, konflikt, cierpienie i śmierć są całkowicie nieprawdziwe. Każdy może tego doświadczyć poprzez uwolnienie się od fałszywej identyfikacji ze swoimi myślami i cielesną tożsamością. Kurs Cudów mówi, że nie ma sensu naprawiać świata, gdyż jest on jedynie skutkiem. Celowa natomiast jest zmiana twych myśli o świecie. Wówczas zmieniasz przyczynę. Skutek zmieni się automatycznie (Kurs Cudów, fragment lekcji 23).

Kurs Cudów składa się z 3 części: Tekstu, czyli teoretycznej podstawy systemu myślenia nakreślonego w 31 rozdziałach, Książki Ćwiczeń, składającej się z 365 lekcji na każdy dzień, oraz Podręcznika dla Nauczycieli. Początki Kursu Cudów sięgają 1965 r., kiedy to Helen Schucman, profesor psychologii na Uniwersytecie Columbia w Stanach Zjednoczonych, usłyszała bardzo wyraźny wewnętrzny głos, który przedstawił się jej jako Jezus Chrystus. Przez siedem lat spisywała tekst dyktowany jej spoza czasu, co zaowocowało powstaniem dzieła, które obecnie znane jest jako Kurs Cudów (oryg. A Course In Miracles).

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.