Rekomendacja miesiąca 6/2013

Złoty wiatrZłoty wiatr, czyli życie dojrzałe
Stefania Słowińska
Wydawnictwo Media ZET, Piła 2012

Książka - perełka, której autorka w ciepły, komunikatywny, przede wszystkim zaś nader kompetentny sposób pisze o problemach osób starszych, zarówno w aspekcie zdrowotnym, jak i - uwaga, bo to ewenement - duchowym. To swoista minirozprawka, doskonale współgrająca z przedsięwzięciami, jakie ostatnio zaznaczyły swoją obecność w życiu publicznym, takimi jak dostrzeżenie zagadnień związanych ze starością przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka czy nagłośniony w mediach spektakl teatralny Krzysztofa Materny Czas nas uczy pogody.

Unikatowość sygnalizowanej edycji polega m.in. na tym, że Stefania Słowińska, związana kiedyś ze służbą zdrowia (obecnie jest na emeryturze), nie unika problemów trudnych, niekiedy wręcz drażliwych, także w aspekcie duchowym właśnie. Na jej kartach przewijają się wątki leczenia starości, samotności ludzi w podeszłym wieku i sił Natury pomagających w uczynieniu tak ważnego etapu w życiu człowieka w pełni wartościowym. Znajdziemy tu m.in. rozważania na temat tego, czy starość jest chorobą, biorytmów, dylematów etycznych oraz związanych z wiekiem zmian w postrzeganiu rzeczywistości. Jak napisał prof. dr n. med. Jacek Łuczak: to pozycja zawierająca cenne, oryginalne przemyślenia, która z pewnością wzbudzi zainteresowanie wielu osób, dzięki temu, że dowiedzą się, co pragnie im przekazać o starości ktoś, kto ma odwagę pięknie pisać o pomijanych problemach w sposób otwarty, co zachęci czytelników do zastanowienia się nad swoim życiem, dokonaniem zmian i może pomóc w pozyskiwaniu w społeczeństwie osób wrażliwych na ludzkie cierpienie i zachęcić ich do działań. Gorąco polecamy.

Recenzja: Nieznany Świat 6/2013

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.