Bóle głowy i migreny

Bóle głowy i migrenyBóle głowy i migreny. Podręcznik samoleczenia
Frank Seefelder
Wydawnictwo KOS, Katowice 2012

To - uwaga - nie tylko zapis pewnej kompleksowej metody leczenia przypadłości, z którymi borykają się miliony ludzi, lecz podręcznik chińskiego samoleczenia. Jego niemiecki autor, który jest nauczycielem tradycyjnej medycyny chińskiej i, jak czytamy w jego nocie biograficznej, pedagogiem odprężenia (sic!), formułuje tezę, że bóle głowy i migreny są zazwyczaj konsekwencją obciążenia stresem.

Zapobieganie mu prowadzi do ograniczenia bólu, w czym mogą pomóc m.in. masaże i zabiega akupresurowe. Ale nie tylko, bo zbawienną rolę mogą tu odegrać również Qi-gong, medytacje plus odpowiednia dieta. Dodajmy, że książkę zamyka dwutygodniowy plan samodzielnej terapii oraz część specjalna poświęcona dziecięcym bólom głowy, których etiologia często okazuje się trudna do zdiagnozowania.

Recenzja: Nieznany Świat 4/2013

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.