Pieczęć Wirakoczy i tajemnice Inków

Pieczęć Wirakoczy i tajemnice Inków
Leszek Matela
Wydawnictwo Drukpress, Andrychów 2012

Ameryka Południowa to niezwykle fascynujący i tajemniczy region świata. Ciągle mało wiemy, co się tam działo przed dotarciem Hiszpanów i Portugalczyków w XVI wieku. Im dalej w głąb dziejów, tym więcej zagadek. Sekretna wiedza kultur przedkolumbijskich, ukryta jest w dawnych budowlach, symbolach, rytuałach i miejscach mocy.
Autor ponad 50 książek i wieloletni współpracownik Nieznanego Świata, Leszek Matela, właśnie temu kontynentowi poświęca swój najnowszy tom PIECZĘĆ WIRAKOCZY I TAJEMNICE INKÓW. Przypomnijmy, że Wirakocza uważany był tam za najważniejszego boga, a jednocześnie za wędrownego mędrca o białej skórze i gęstej brodzie.

Nic dziwnego, że jego opis kojarzy się z przybyszem z jakiejś rozwiniętej cywilizacji pozaziemskiej, który zjawił się z misją na naszej planecie. Badacze tzw. paleokontaktów twierdzą, iż właśnie w Ameryce Południowej znaleźli najwięcej dowodów na potwierdzenie swoich hipotez. Nigdzie na świecie nie ma tylu wizerunków latających bogów, pasów startowych, albo innych "kosmicznych" budowli.
Wirakocza miał przekazać ludziom wiedzę, nauczyć oddawania czci bogom, uprawy roli, sztuki budowania. Wiedzę tę kultywują od dziada pradziada Inkowie i Ajmarowie, których wierzenia, niezwykłe rytuały i miejsca kultu prezentuje autor. Czytelnik pozna m.in. tajemnicze budowle w Tiwanaku w Boliwii, uważane przez wielu za pozostałość po Atlantydzie, zagadkowe geoglify z płaskowyżu Nazca, czakram Ziemi w Machu Picchu, świątynię Słońca w Cuzco, a nawet ślady Inków w Niedzicy. Z książki można dowiedzieć się również, jak leczą indiańscy curanderos oraz jak używać vilcacory i innych południowoamerykańskich ziół. Ich stosowanie przynosi rewelacyjne rezultaty terapeutyczne, także w przypadku najcięższych chorób, a tamtejsza medycyna ludowa to ważny praktyczny aspekt indiańskiej tradycji.
Jeśli ktoś planuje kiedyś odwiedzić Peru czy Boliwię znajdzie tu także opisy miejsc mocy oraz informacje, których nie zawierają żadne inne przewodniki po tych krajach. Już to wystarczy, by najnowsza książka Leszka Mateli znalazła się na półce każdego miłośnika tajemnic dawnych cywilizacji, niezwykłych miejsc mocy, kultury Indian Ameryki Południowej i ich metod leczenia.

Recenzja: Nieznany Świat 8/2012

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.