Trylogia prawdy

Trylogia prawdy.
Sława Rudnicka.
Wydawnictwo Innowacyjne Novae Res, Gdynia 2011

Autorka tej książki, którą znamy od wielu lat – dziennikarka, pisarka, poetka i ezoteryczka – to osoba wielkiego serca i duchowego formatu, broniąca z determinacją, także piórem, prawa naszych braci mniejszych do miłości i godnego życia. Jej, podzielona na trzy części Trylogia prawdy stanowi nie tylko zapis channelingowy, lecz przede wszystkim okazuje się do bólu empatyczną opowieścią o współodczuwaniu.

Najpełniej bodaj sens tej poruszającej edycji oddała jej czytelniczka, Pani Iwona Osmólska, która na stronie internetowej merlin.pl napisała: Nie było jeszcze takiej książki o miłości na rynku księgarskim. Jestem zauroczona pięknem jej języka i zaszokowana sposobem pokazania miłości Boga do wszystkich istot żyjących. Nie zdawałam sobie dotąd sprawy z tego, że zwierzęta i rośliny mają duszę, że po tamtej stronie życia istnieje tak wspaniały i piękny świat, i tak bogate życie. To prawda, że ta książka zmienia – mnie zmieniła, teraz inaczej patrzę na otaczający świat.

Trylogia prawdy – mimo że chwilami przekazująca bardzo emocjonalny i subiektywny obraz rzeczywistości, w jakiej żyjemy – zawiera głębokie treści duchowe podane w przepięknej formie literackiej. Tematycznie jest ona zbliżona do Rozmów z Bogiem, ale została wzbogacona o informacje, których u N. D. Walscha Czytelnik nie znajdzie (tak jest!). I nie chodzi tu jedynie o relacje różnych istot o ich wędrówkach reinkarnacyjnych, czy wypowiedzi duchowych opiekunów, lecz przede wszystkim właśnie głęboką miłość do wszystkiego, co żyje. Niektóre sekwencje wzruszają do łez, inne wzbudzają gniew na ludzkie zachowania, zwłaszcza te manifestujące się okrucieństwem wobec zwierząt (Kij spadający na grzbiet psa, uderza w Boga. Schwytana we wnyki sarna to Miłość umierająca na krzyżu. Utopiony ślepy kociak to zamordowane ŻYCIE - pisze Sława Rudnicka). Jeszcze inne „sięgają do trzewi”, by nimi potrząsnąć.

To książka nieobojętna, zmuszająca do zadumy i rozległych przemyśleń, konfrontacji z własnym sumieniem. Książka, która uczy głębokiego szacunku dla każdej żyjącej istoty, Ziemi i samego siebie, zmieniająca spojrzenie na otaczający nas świat. Szacunek dla Pani Sławy i gorąca zachęta dla czytelników, w szczególności tych, którzy kochają zwierzęta i całą Naturę, by sięgnęli po Trylogię prawdy.

Recenzja: Nieznany Świat 4/2012

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.