Zarys refleksoterapii

Zarys refleksoterapii.
Janusz Kołodziejczyk
Wydawnictwo Omnibus, Lubsko 2011

Zarys refleksoterapii pióra dobrze znanego czytelnikom doktora Janusza Kołodziejczyka, autora rubryki Lekarz Naturalista Radzi, objaśnia wyczerpująco przedmiot zagadnienia. J. Kołodziejczyk, mający własne, prawie trzydziestoletnie doświadczenie w dziedzinie akupunktury, która (jak pisze) jest historyczną i empiryczną podstawą refleksoterapii, przedstawia kolejno: historię, zastosowania oraz skuteczność różnych składowych tej dziedziny wiedzy.

Poza klasyczną akupunkturą opisuje również różnice występujące pomiędzy nią a współczesną refleksoterapią, na którą składają się: aurikuloterapia, kranioterapia, irydologia, terapia manualna, terapia dłoni i stóp - w Ameryce nazywana foot working, ale także (niefortunnie) refleksologią.

Książka, którą sygnalizujemy, w przeciwieństwie do dostępnej od niedawna na księgarskich półkach Aurikuloterapiii tego samego autora. Przekazuje natomiast w miarę wyczerpująco (jak na formę zarysu) możliwości zastosowania tych wspaniałych, skutecznych, a przede wszystkim – sprawdzonych metod. Warto poznać tę pracę, aby wiedzieć, na co możemy liczyć, gdy pojawi się taka potrzeba. Rekomendowanie sygnalizowanych sposobów leczenia przez wieloletniego praktyka i uznanego w swoim środowisku znawcę tematu, jakim bez wątpienia jest autor Refleksoterapii, powinny obudzić zainteresowanie tą ze wszech miar interesującą pozycją. Gorąco polecamy!

Recenzja: Nieznany Świat 3/2012

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.