W świecie Duchów Natury

W świecie Duchów Natury. Podręcznik + 56 kolorowych kart
Jeanne Ruland z ilustracjami Iris Merlino.
Wydawnictwo KOS, Katowice 2011

Przepiękna książka, swoiste cudeńko edycyjne mające formę sugestywnego kolorystycznie pudełka, w którym znalazła się właściwa książka i 56 dołączonych do niej prześlicznych (naprawdę takich) kart z Duchami Natury. A wśród nich: małe ludki, koboldy, muzy, rusałki, nereidy, nimfy, duchy opiekuńcze, syreny, sylfy, undyny, dzwoneczki, wodniki, krasnale (w tym momencie kłania się nasz niedawny szkic o krasnoludkach Marii Konopnickiej), dewy i wiele, wiele więcej.

Zgodnie z zasadą ying-yang są oczywiście również istoty duchowe mniej przyjazne, takie jak: gnomy, trolle czy fauny, generalnie jednak całe to towarzystwo stanowiące integralną część przyrody, strzegące żywiołów i obdarzone mocami sprawia sympatyczne wrażenie, a sama książka Jeanne Ruland jest - uwaga, bo to ważne - w swoim przesłaniu wartościowa i mądra. Dodajmy, że podróżująca po świecie autorka sama od dawna obcuje z niewidzialnymi światami, podobnie jak malarka i rysowniczka Iris Merlino, która przez wiele lat działała w grupie badawczy zjawisk metafizycznych. Istoty przyrody - zapewnia Ruland - znajdują się bliżej nas, ludzi, częściej niż moglibyśmy przypuszczać. Mieszkają wśród nas. Działają także w głębi naszego jestestwa, bowiem i my składamy się z pięciu żywiołów (…). Nieustannie odnawiają zużytą i uszkodzoną energię, na tyle, na ile potrafią.

Książka KOSA z jednej strony, idealnie nadaje się na świąteczno-noworoczny prezent dla osób, które są nam bliskie, z drugiej zaś, pobudza do wielu głębszych refleksji dotyczących kondycji duchowej współczesnego człowieka i świata, w jakim żyjemy. Warto, po stokroć warto mieć ją w swojej bibliotece.

Recenzja: Nieznany Świat 1/2012

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.