Głodówka i dieta dla zdrowia

Głodówka i dieta dla zdrowia. Jak odzyskać i zachować zdrowie?
Tomasz Nocuń
Wydawnictwo Vegan, Lublin 2011

Gdybyśmy chcieli przeczytać tylko jedną książkę o zdrowiu w naszym życiu, powinna to być ta właśnie książka. Autor – lekarz medycyny, a jednocześnie znakomity naturalista – dostarcza jasnych i zrozumiałych argumentów świadczących na rzecz tezy o potencjale do samoleczenia się z chorób. De facto dr Nocuń mówi wprost, że aby być zdrowym, nie potrzebujemy lekarzy ani przemysłu medycznego. Każdy z nas bowiem może osiągnąć doskonałe zdrowie, wykorzystując siły samolecznicze własnego organizmu. Metoda zwalczania chorób za pomocą głodówki jest najstarsza, najprostsza i najskuteczniejsza, ponadto najbardziej dostępna, a przy tym w pełni bezpieczna. Okazuje się też powszechnie stosowana w naturze.

Posługujemy się nią również, by pozbyć się uzależnienia od picia kawy, herbaty, alkoholu, palenia papierosów i zażywania narkotyków, czy też najszybciej, najbezpieczniej i najłatwiej utracić zbędne kilogramy. Ale nie tylko. Dzięki głodówkom jesteśmy w stanie poprawić swoje samopoczucie psychiczne i fizyczne, odmłodzić swój organizm i opóźnić proces starzenia się, poprawić sen, oczyścić organizm z toksyn, złogów, martwych, zwyrodniałych i chorych komórek, wyostrzyć zmysły: wzroku, słuchu, smaku, węchu, dotyku, porzucić złe nawyki żywieniowe i przyswoić nowe, zdrowe. Wreszcie dzięki głodówce oszczędzamy, bo to najtańsza metoda metoda leczenia. Nie tracimy w ten sposób pieniędzy na leki, zbędne procedury medyczne i bieganie od specjalisty do specjalisty.

Autor porusza również znaczenie dla zdrowia właściwego odżywiania, ćwiczeń fizycznych, medytacji, snu, wypoczynku i zanieczyszczenia środowiska. Warto również dodać, że dr Nocuń, który mieszka w Lublinie i jest ogromnie ceniony przez pacjentów, napisał także inne książki: Dieta wegetariańska prosta i zdrowa. Praktyczny poradnik zdrowego żywienia; Kuchnia wegetariańska prosta i zdrowa; Mądrość mojej Mamy Ewy Nocuń oraz Lepsze zdrowie każdej kobiety. Praktyczny poradnik dla kobiet i mężczyzn, którzy je kochają. Wszystkie one dostępne są w Księgarni Nieznanego Świata.

Recenzja: Nieznany Świat 11/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.