Umarli są z nami

Umarli są z nami. Świadectwa o życiu po tej i tamtej stronie śmierci.
François Brune
Wydawnictwo MEDIUM, Warszawa 2011.

To czwarta już na naszym rynku książka François Brune`a – księdza, który zasłynął z faktu, iż od lat zgłębia tajniki doświadczeń z pogranicza śmierci oraz sposoby komunikowania się z tamtym światem. Wcześniej wydawnictwo MEDIUM opublikowało m.in. niezwykle interesującą pracę autora o chronowizorze, hipotetycznym urządzeniu do podglądania przeszłości, skonstruowanym przez grupę naukowców i ukrytym w archiwach Watykanu. Trzeba tu też dodać, iż Nieznany Świat gościł księdza Brune`a w Polsce z okazji przyznania mu Nagrody Honorowej czasopisma za rok 2008, co zaowocowało ukazaniem się na naszych łamach dwóch arcyciekawych wywiadów.

Umarli są z nami. Świadectwa o życiu po tej i tamtej stronie to cenne kompendium wiedzy na temat kontaktów z zaświatamiinformacji zebranych przez cały sztab badaczy ma przestrzeni dziesiątków lat. Autor podzielił swą książkę na cztery rozdziały. W pierwszym z nich ukazuje plon doświadczeń i analiz prowadzonych przez takich naukowców, jak dr Raymond Moody, dr Melvin Morse i wielu innych. Bazując na opisach spontanicznego opuszczania ciała (OOBE) oraz doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), kapłan dochodzi do wniosku, iż życie po zgonie trwa nadal, dusze nie tracą swej tożsamości, a ostatecznym celem naszych dążeń jest połączenie z doskonałą Miłością, którą winniśmy naśladować także w egzystencji ziemskiej. Pojawia się też oryginalny wniosek, że mnożenie się doświadczeń z pogranicza śmierci stanowi część Boskiego Planu.

W części drugiej Brune skupia uwagę na zjawisku transkomunikacji. Jest to w tej chwili jedna z najbardziej rozpowszechnionych form kontaktów z zaświatami, podczas której wykorzystuje się takie urządzenia, jak: radio, magnetofon, telewizor czy komputer. Syntetyczny przegląd osiągnięć badaczy w tej dziedzinie uświadamia nam, iż nauka nie może już dłużej ignorować faktów. Zresztą powstało kilka teorii usiłujących w naukowy sposób wyjaśnić modus operandi podobnych fenomenów.

W kolejnym rozdziale autor spogląda na poruszane w książce kwestie okiem naukowca -racjonalisty. To niezwykle cenne świadectwo, ukazujące wyniki najnowszych doświadczeń, m.in. z dziedziny neuroteologii. Ta nowo powstała nauka zajmuje się badaniem mózgu człowieka w chwili, gdy przeżywa on głębokie doświadczenie religijne.

W ostatniej części ksiądz zastanawia się nad rolą osoby ludzkiej w opisanych procesach. Dodajmy, iż polski wydawca zaopatrzył książkę w film na nośniku dvd, przedstawiający seans transkomunikacyjny, podczas którego Brune nawiązuje kontakt ze swym nieżyjącym bratem. Naprawdę warto przeczytać – i obejrzeć!

Recenzja: Nieznany Świat 10/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.