Galaktyczna Rodzina część 2

Galaktyczna Rodzina czyli największe tajemnice naszego świata.
Wojmus
Nakładem własnym, Łódź 2011

Oj, będzie się działo – prorokowaliśmy anonsując przed ponad rokiem ( nr 6 z 2010 r.) pierwszy, ponad 500-stronicowy tom tej edycji. I działo się rzeczywiście, gdyż książka Wojmusa, zaopatrzona w liczne sensacyjne zdjęcia, mimo wysokiej ceny (150 zł) nadal jest rozchwytywana przez czytelników. Podobnie, jak nietrudno przewidzieć, będzie z jej częścią drugą, która właśnie weszła do sprzedaży. Liczy sobie ona 640 stron, a zawarte w niej informacje okazują się jeszcze bardziej szokujące.

Bazując tym razem w dużej mierze nie tylko na przekazach channelingowych, lecz różnych tajnych dokumentach oraz wypowiedziach i relacjach rozmaitych osobistości uczestniczących w przeszłości w realizacji sekretnych projektów związanych z kontaktami z Obcymi, dramatycznymi eksperymentami genetycznymi, nigdy nieujawnionymi ekspedycjami kosmicznymi i technologiami, które mają zapewnić władzę nad naszą planetą garstce ludzi.

Czy to wszystko prawda? Powiedzmy ostrożnie, że gdyby przynajmniej niewielka część z ujawnionych w Galaktycznej Rodzinie wydarzeń oraz faktów miała pokrycie w rzeczywistości, oznaczałoby to, iż jesteśmy obiektem gigantycznego spisku i manipulacji ze strony elit wchodzących w skład kompleksu militarno-politycznego, przede wszystkich w Stanach Zjednoczonych. Nietrudno tu dostrzec paralele z głośną książką Marcela Messinga WWW. Czy się przebudzimy?, z którym obszerny, trzyczęściowy wywiad niedawno publikowaliśmy ( nr 1-3 z 2009 r.). Ale Wojmus idzie w swoich poszukiwaniach o wiele dalej niż holenderski pisarz, mistyk i filozof, przy czym trudno przeoczyć, że nawet jeśli niektóre prezentowane w tym tomie zdjęcia i kadry nakręconych z ukrycia filmów są fałszywką (przy dzisiejszej technice obróbki komputerowej spreparowanie takich materiałów nie jest wielkim problemem), nie może nie skłaniać do refleksji fakt, iż pewne wątki (jak np. ten dotyczący kontaktów przedstawicieli światowej establishmentu politycznego i militarnego z EBE oraz zawarcie przez nich z obcą kosmiczną rasą tajemnego paktu) zbyt często się powtarzają, by można było zbyć je jedynie wzruszeniem ramion. Podobnie, jak nie mogą nie dać do myślenia osobliwe zgony osób zamieszanych w ujawnianie rozmaitych tajemnic (np. rzekome popełnienie samobójstwa poprzez zaciśnięcie sobie na szyi struny fortepianowej przez Phila Schneidera – byłego pracownika supertajnego kompleksu „Groom Lake”, gdzie miał się on zetknąć z Obcymi; cóż za wysublimowany sposób odbierania sobie życia), czy czyszczenie archiwów z dokumentów dotyczących związków fizyka Boba Lazara ze Strefą 51 i w ogóle jego pracą przy tajnych projektach rządowych i dotyczących technologii pozaziemskich.

Wybuchowy jest też materiał zdjęciowy towarzyszący książce – jak np. sporządzone ukradkiem fotografie z supertajnej podziemnej bazy Dulce, gdzie przedstawiciele obcych ras, w tym tzw. Reptoidów – w oparciu o tajny pakt zawarty z amerykańskimi służbami specjalnymi – mają ponoć prowadzić eksperymenty na ludziach, nie mówiąc już o materiałach z Księżyca nakręconych jakoby w trakcie wypraw na Srebrny Glob, o których nikt nic oficjalnie nie wie. W ogóle szokujących informacji zawartych w tej książce nie da się choćby zasygnalizować w krótkiej recenzji, podobnie jak nie ma możliwości, by przedstawić w niej koncepcję wielkiego matrixowego oszustwa, w które – jak twierdzi wielu – jesteśmy zanurzeni po uszy. Tak czy inaczej druga część Galaktycznej Rodziny z całą pewnością również stanie się czytelniczym bestsellerem, mimo że płynące z niej wnioski są do bólu złowrogie, zaś przekonanie autora, że Niewidzialny „matrix” musi w końcu zostać zniszczony, bo jego działalność na dłuższą metę nie jest w planach Stwórcy, wydaje się niestety li tylko szlachetnym życzeniem mającym małe szanse realizacji. Choć z drugiej strony…

Recenzja: Nieznany Świat 9/2011

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.