Narodziny Atlantydy

Narodziny Atlantydy. Fakty i mity na temat relacji Platona.
Jarosław Molenda
Wydawnictwo Armoryka, Sandomierz 2011

Atlantyda, tajemniczy ląd na pograniczu legendy i historii, baśni i rzeczywistości, od wielu setek lat inspiruje niezliczone grono badaczy, poszukiwaczy przygód i literatów. To ważny mit, a zarazem jedna z największych zagadek w historii ludzkości.
Ostatnio w sandomierskim wydawnictwie Amoryka ukazała się ciekawa książka na ten temat. Jej autorem jest Jarosław Molenda, absolwent filologii klasycznej, a jednocześnie poszukiwacz tajemnic starożytnych cywilizacji, podróżnik i publicysta.

Spod jego pióra wyszły wcześniej książki dotyczące m.in. sekretów historii Ameryki Południowej oraz mumii. Obecna edycja koncentruje się przede wszystkim na problemie narodzin Atlantydy.

Podstawą rozważań autora jest relacja Platona, a Molenda udowadnia, iż stanowi ona prawdziwe i wiarygodne źródło informacji. W jego tomie znajdziemy również szczegółowe, a przy tym polemiczne omówienie innych teorii i hipotez związanych z Atlantydą. M.in. w rozdziale Zapomniana wiedza, zapomniany język przedstawione zostały jej lingwistyczne tropy. Wiele języków bowiem, posiadających wspólne cechy, wskazuje na atlantydzkie praźródło.

Reasumując: Narodziny Atlantydy Jarosława Molendy możemy potraktować jako wszechstronne, a przy tym oryginale kompendium wiedzy o zaginionym kontynencie, a sygnalizowanego tomu nie powinno zabraknąć w księgozbiorze każdego czytelnika zainteresowanego sekretami ludzkości i tajemnicami zaginionych cywilizacji.

Recenzja: Nieznany Świat 8/2011

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.