HCG + 500

HCG + 500. Metoda leczenia otyłości dr. A. T. W. Simeonsa
Jean-Luc Delgado
Oficyna Wydawnicza 3.49, Poznań 2011

Piąta w serii Masz prawo wiedzieć, firmowana przez Oficynę Wydawniczą 3.49 książka o nieco trudnym, ale mającym swoje uzasadnienie tytule, prezentuje szczegółowo metodę leczenia otyłości dr. Simeonsa wraz z dietą i technikami aplikacji hCG. Jej dodatkowym atutem jest zamieszczenie po raz pierwszy przekładu na język polski publikacji twórcy metody, dr. A. T. W. Simeonsa: Pounds and Inches (Funty i cale), przeznaczonej zarówno dla lekarzy, jak i laików.

 Dieta dr. Simeonsa – skuteczna w 98%! – pozwala przede wszystkim odzyskać niezniekształconą nienormalnymi zapasami tłuszczu, naturalną sylwetkę. Jest niekłopotliwa, bezbolesna i, co najważniejsze, przestawia działanie podwzgórza na normalne tory, nie wywołując efektu yo-yo.

Zmarły w roku 1970 genialny brytyjski endokrynolog, dr A. T. W. Simeons na poszukiwanie przyczyn otyłości poświęcił ponad 40 lat życia. Badał wszelkie metody próbujące rozwiązać problem otyłości, jakie proponowano gdziekolwiek na świecie. Sprawdzał u setek pacjentów gruczoły tarczycy, przysadki mózgowej oraz dokrewne, trzustkę, woreczek żółciowy i ponad 100 funkcji fizjologicznych, aż w końcu odkrył, że jądro problemu stanowi głównie działalność tzw. podwzgórza.

Według dr. Simeonsa: skoro otyłość jest zawsze wynikiem jednego określonego niedoboru międzymózgowia, (...) jedynym sposobem leczenia jest skorygowanie tego niedoboru.

W czasie, gdy za przyczynę otyłości powszechnie uważano przejadanie się, dr Simeons ustalił, iż stanowi ona rezultat zaburzenia metabolizmu, a nie jego źródło. Kiedy zaś już to odkrył, zaczął szukać rozwiązania, natrafiając wkrótce na kolejny bardzo interesujący fakt – hCG sygnalizuje organizmowi, by mobilizował nadzwyczajne rezerwy tłuszczu, których zazwyczaj nie można się pozbyć przy pomocy innych diet. Aby to zbadać, lekarz eksperymentował w swoim szpitalu, stosując codzienne iniekcje hCG w połączeniu z bardzo szczególną, nieprzekraczającą 500 kalorii dziennie dietą. Po wielu latach pracy z tysiącami testowanych pacjentów udało mu się udoskonalić swój „protokół utraty wagi". Wyniki były zadziwiające. Prawie 100 procent jego pacjentów traciło dziennie średnio około 0,4 kg, przy czym chodziło głównie najtrudniejszą i szczególnie oporną na pozbycie się postać tłuszczu, to znaczy jego nienormalną rezerwę.

Obecnie w terapii szeroko stosuje się homeopatyczną postać hCG. Zakończone sukcesem prace na tą formą gonadotropiny prowadził dr Daniel Belluscio z Buenos Aires w Argentynie. Opracował on lek homeopatyczny i przeprowadził podwójną ślepą próbę na 4 tys. osób, wykazując jego skuteczność. Co ciekawe – żadne ze znanych i opiniotwórczych czasopism naukowych „nie było zainteresowane” publikacją wyników tego badania. Czytelnicy Nieznanego Świata z pewnością nie są takim obrotem sprawy specjalnie zaskoczeni, gdyż stanowi on jeszcze jeden dowód, iż współczesne badania dotyczące naszego zdrowia są prowadzone pod kątem interesów wielkich firm farmaceutycznych.

Wspomniana niskokaloryczna dieta – w połączeniu z ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG) – okazała się przełomem w leczeniu osób z nadwagą i otyłością, oferując drogę wyjścia z globalnego kryzysu zdrowia. Cała sprawa wypłynęła w 2007 roku po publikacji książki znanego amerykańskiego whistleblowera Kevina Trudeau. Od tego czasu tysiące osób w USA i na całym świecie zastosowało z powodzeniem tę metodę. Wypróbował ją na sobie również wydawca omawianej książki. Wychodząc założenia, że nie należy prezentować niesprawdzonych sposobów terapii, w kwietniu br. w ciągu 23 dni przeszedł fazę podawania hCG (wersja homeopatyczna) i pozbył się 10,4 kg. Obecna waga jego ciała utrzymuje się na osiągniętym poziomie, zaś on sam szykuje się do następnej rundy.

Recenzja: Nieznany Świat 8/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.