Technika Uzdrawiania Emocjonalnego (EFT)

Podręcznik EFT. Radykalne usuwanie każdej dolegliwości.
Gary Craig,
Studio Astropsychologii, Białystok 2010
Podręcznik EFT. Techniki uzdrawiania emocjonalnego.
Margarethe Kruczek-Schumacher, Wydawnictwo KOS, Katowice 2010

EFT (Emotional Freedom Techniques – Technika Uzdrawiania Emocjonalnego) to nazwa metody należącej do kręgu szeroko rozumianej bioenergetyki, której niewątpliwymi zaletami są prostota, bezpieczeństwo i duża skuteczność, o czym świadczą liczne opinie stosujących ją osób, nie mówiąc np. o rekomendacji ze strony Deepaka Chopry.

W praktyce polega ona na odpowiednim, delikatnym masażu (opukiwaniu) określonych punktów znanych z chińskiej akupunktury, przy czym – w odróżnieniu od klasycznej akupresury – w EFT oddziałuje się nie tyle na konkretne organy ciała, co na problemy natury mentalno-emocjonalnej, jak fobie i depresję, mające zresztą udowodniony wpływ na zdrowie fizyczne.

I oto dwie czołowe na naszym rynku oficyny wydawnicze z kręgu para zaopatrzyły nas w tożsame tytułami, lecz różniące się sposobem omówienia tematu książki. Obydwie te pozycje, co warto podkreślić, godne są polecenia. Pierwsza z nich – napisana przez twórcę EFT – jest nieco obszerniejsza, zawiera liczne pytania oraz obszerne, pogłębiające wiedzę o metodzie EFT odpowiedzi na nie. Operuje także przykładami jej skuteczności.

Natomiast druga praca, autorstwa mieszkającej w Niemczech polskiej psychoterapeutki, została podzielona na wprowadzenie i część dla zaawansowanych oraz zaopatrzona w tabele problemów i schematy afirmacji, jakie należy łączyć z masażem w celu usunięcia tych problemów, plus zestaw instruktażowych rysunków.

Obowiązkowa lektura dla wszystkich zajmujących się medycyną naturalną.

Recenzja: Nieznany Świat 4/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.