Księga Urantii

Księga Urantii.
URANTIA FOUNDATION, Chicago (USA) 2010

O tej, jednej z najważniejszych duchowo ksiąg na świecie pisaliśmy obszernie w nr. 6 z 2004 r., a artykuł na ten temat dostępny jest również na naszej stronie internetowej. I oto po latach Księga Urantii trafia do rąk polskiego czytelnika w tłumaczeniu Małgorzaty i Przemysława Jaworskich.

Ta unikatowa edycja, licząca 2082 strony (!!!) i uważana za fundamentalną pozycję channelingową (jej podtytuł brzmi: Objawia tajemnice Boga, wszechświata, Jezusa i nas samych), zaopatrzona w twardą, piękną oprawę i niezwykle starannie wydrukowana – sprzedała się do tej pory na świecie w ponad 650 tysiącach egzemplarzy.

Czytelnicy ją rozchwytują, my zaś jedynie dla porządku przypomnijmy, że kluczową rolę w opublikowaniu Księgi Urantii (po raz pierwszy stało się to w 1955 r.) odegrał amerykański psychiatra i badacz zjawisk mediumicznych, dr William Sadler, a ów zapis przekazuje najważniejsze informacje na temat istoty Boga i Wszechświata, historii naszej planety, nauki i jej ewolucji, rozwoju duchowego, cywilizacyjnego oraz wielu innych kluczowych problemów odnoszących się do życia oraz śmierci. Bezdyskusyjny bestseller i obowiązkowa pozycja w domowej bibliotece każdego, kto interesuje się ezoteryką. Przy okazji zaś słowa uznania pod adresem duetu tłumaczy, gdyż dokonanie przekładu tak gigantycznego wielowątkowego dzieła było nie lada wyzwaniem.

Recenzja: Nieznany Świat 2/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.