Z pamiętnika ufologa

Z pamiętnika ufologa. Implantologia. Zastosowania technik psi. Polowanie na UFO i inne…
Kazimierz Bzowski
Wydawnictwa LOKA, Rybnik 2010

W Księgarni Nieznanego Świata stale sprzedaje się kilka tysięcy tytułów książek. Jedne z nich niepostrzeżenie wchodzą na rynek, inne z niego - wskutek wyczerpania nakładu lub weny wydawcy - równie nieoczekiwanie znikają i nie ma sposobu, by redakcja wszystkie te procesy mogła na bieżąco monitorować, jeśli edytor sam nie zatroszczy się o to, by przysłać nam tom, na którym mu szczególnie zależy. A ponieważ rybnickie Wydawnictwo Loka tego nie uczyniło, przeoczyliśmy firmowaną przez nie i wydrukowaną przed kilkoma miesiącami książkę naszego zmarłego w 2005 r. współpracownika Kazimierza Bzowskiego – niestrudzonego badacza fenomenu UFO i innych zagadek związanych z nieznanymi obiektami latającym.

Kazimierz Bzowski - autor m.in. wcześniejszej o kilka lat Sieci Wilka – był niewątpliwie postacią kontrowersyjną, ale jednocześnie ogromnie zaangażowaną na polu tropienia ufologicznych tajemnic. Jego najnowsza, wydana 5 lat po śmierci książka odzwierciedla te dylematy. Znajdujemy w niej wątki, o których warszawski badacz, sam siebie określający mianem „narwańca”, pisał także na łamach naszego miesięcznika. Chodzi m.in. o analizę głośnego incydentu nad Górą Kalwarią w 1998 r., problem implantów wszczepianych ofiarom tzw. wzięć, broni psychotronicznej - w powiązaniu z aktywnością Obcych w strefie Ziemi czy choćby badań terenowych przeprowadzonych w Teresinie w okresie stanu wojennego (skądinąd szczególny smaczek) po manifestacji UFO w tym rejonie. Niektóre z tych zapisów są bardzo ciekawe, inne, co normalne, wydają się mniej przekonywujące. Cała edycja i towarzyszące jej wnioski stanowią jednak bezsprzecznie interesujący przyczynek do tematyki, o jakiej mowa, a dla jej fanów z pewnością okaże się ona małym rarytasem. I tylko szkoda, że tak słabo i nieśmiało zaznaczył w niej swoją obecność profesjonalny redaktor, gdyż widoczne gołym okiem usterki językowe w Pamiętniku ufologa były łatwe do usunięcia.

Recenzja: Nieznany Świat 1/2011

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.