Siła Zwierząt

Siła Zwierząt. Symbolika. Medycyna. Wiedza praktyczna.
Jeanne Ruland
Wydawnictwo PULSAR, Warszawa 2010

Kolejna, niezmiernie interesująca książka Jeanne Ruland, dobrze znanej polskim czytelnikom m.in. dzięki Świetlistej sile aniołów czy Zwierzętom Mocy, zawierająca opisy 144 zwierząt i ich przesłań do ludzi.

Autorka podpowiada, jak rozpoznać siebie samego i swoją drogę życiową za pomocą świata fauny. To prawdziwa skarbnica wiedzy, a zarazem bank informacji o znaczeniu i praktycznym podejściu do energii zwierząt-siły, zwierząt przewodników, pomocników, partnerów. Szczególny walor książki stanowi jej graficzne opracowanie z licznymi zdjęciami, rysunkami, obrazkami i symbolami runicznymi, które zapraszają do zanurkowania w spektrum energii i świat duchowy.

Dzięki obszernym opisom przed czytelnikiem niemal automatycznie otwiera się siła i istota danego zwierzęcia, jak również realna oraz duchowa płaszczyzna. Co więcej, w trakcie lektury łatwo wyczuć ogromne doświadczenie autorki w pracy z energiami niematerialnego świata. W książce wymienia ona także zwierzęta z baśni, co pozwala przywołać wspomnienia, tęsknoty i marzenia z dzieciństwa, a tym samym odciążyć podświadomomość.

Ta edycja budzi to, co ukryte, doradza, podpowiada, jednocześnie prowokując do świadomego spojrzenia na zwierzęta, które w jakiś szczególny sposób przyciągają naszą uwagę. Zachęca do zatrzymania się na chwilę i zadania sobie pytania: dlaczego akurat teraz spotkałem to zwierzę, usłyszałem śpiew ptaka, granie świerszczy?... Czemu właśnie mnie ugryzł łagodny pies sąsiada, ukąsiła osa?... Co on/ona chce mi przekazać? Albo: dlaczego w dzieciństwie zasypiałem z określonymi pluszakami, zbierałem pocztówki, uganiałem się za motylami, a w wieku dorosłym kolekcjonowałem porcelanowe figurki zwierzęce, słonie, orły, koty?...

Sygnalizowany tu wspaniały tom jest jednocześnie pierwszym polskojęzycznym leksykonem symboliki zwierząt w wielu kulturach, mitologiach, medycynie szamańskiej, przesłaniu snów, przyporządkowaniu do kart tarota, kamieni szlachetnych, żywiołów, kolorów itd. W celu głębszego zrozumienia przyczyny choroby z całą pewnością można go polecić zarówno terapeutom, psychologom czy lecznicom dla zwierząt, ale także – a nawet przede wszystkim – rodzicom pragnącym zrozumieć zachowanie swoich dzieci, rozpoznać ukryte cechy ich charakteru oraz kierunek rozwoju osobowości i odkryć, na czym polega błąd wychowawczy. W książce została ujęta zarówno jasna, jak i ciemna strona duchowej istoty zwierzęcia, każdy czytelnik sam więc bez trudu rozpozna, który z aspektów odnosi się do niego.

Recenzja: Nieznany Świat 12/2010

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.