Gdzie mieszka seks?

Gdzie mieszka seks?
Irena A. Stanisławska, Piotr Pałagin
Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2010

Trochę szkoda, że ta ciekawa i do bólu niekonwencjonalna, jeśli chodzi o sposób ujęcia tematu, książka ukazała się dopiero kilkanaście miesięcy po tym, gdy w dwóch kolejnych wydaniach Nieznanego Świata wydrukowaliśmy jej fragmenty (zob. Energia seksualna oraz Czakry a seks w nr. 2 i 3 z 2009 r.). Przypomnijmy, że chodzi o wywiad-rzekę przeprowadzony przez Irenę Stanisławską z lekarzem, homeopatą, psychoterapeutą i astrologiem, dr. Piotrem Pałaginem (pierwotny tytuł tej edycji, który brzmiał: O seksie inaczej, ostatecznie został przez wydawcę zmieniony).

 

Kontrowersje i emocje towarzyszące pojawieniu się wspomnianego tomu były, jak słychać, ponadprzeciętne i drogę do Czytelnika utorowały mu dopiero pozytywne opinie znanych psychologów i terapeutów (także nasza publikacja odegrała w tej mierze ważną rolę). A w środku o seksie właśnie, ale i ezoteryce, blokadach energetycznych w ciele i wolności wewnętrznej. – Uprawiamy seks przy zgaszonym świetle, nie oglądamy swoich ciał? – dopytuje się m.in. dziennikarka, na co Pałagin odpowiada: – Bardzo często. I zawsze kochamy się z zamkniętymi oczami. Jednak nie zawsze, nie zawsze, a rozmówca Ireny Stanisławskiej powinien raczej użyć w tym przypadku poręcznego słówka: często, które byłoby bardziej adekwatne. Tak czy inaczej książka jest bardzo interesująca poznawczo, gdyż z jednej strony, prowokuje i obala rozmaite mity w sferze seksu, z drugiej zaś, zmusza do refleksji. Gorąco polecamy.

Recenzja: Nieznany Świat 9/2010

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.