Opowieści Druida

ImageOpowieści Druida.
Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie
Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2009

Cudowna, pogodna książka porównywalna z tomem Byka o psie Emilu (który sygnalizowaliśmy w tej rubryce w nr. 7 z br.), tyle że w tym przypadku jej bohaterem i zarazem – uwaga, uwaga! – narratorem okazuje się kot Druid. Pomysł niebanalny, zwłaszcza jeśli zważyć, że cała ta historia zawiera mnóstwo odniesień ezoterycznych – od reinkarnacji poczynając po problemy duchowego rozwoju. Ale też takie ujęcie nie dziwi, gdy weźmiemy pod uwagę, że Opowieści druida napisała para znanych astrologów, Małgorzata i Edward Gardasiewiczowie, których arcyciekawy tekst Tajemnica pasa Oriona, poświęcony symbolice zawartej w geometrycznej i geomantycznej architekturze Szczecina, drukowaliśmy w nr 2 ubr.

Lektura ich obecnych przemyśleń to wspaniała przygoda ze światem ducha właśnie, przede wszystkim zaś zapis przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem – z jego bogatym życiem wewnętrznym oraz – tak, tak! – poczuciem misji w stosunku do swojego partnera noszącego (nie zawsze w sposób uzasadniony) dumne miano Homo sapiens. Kto więc kocha koty, a jednocześnie interesuje się życiem duchowym, w żadnym razie nie powinien tej pozycji przeoczyć. W końcu nieczęsto zdarza się czytać książkę, której autorem jest koci druid.

Recenzja: Nieznany Świat nr 1/2010

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.