Nerwice i depresje

Image Nerwice i depresje.
Aleksander Ożarowski, Zbigniew Satała
Wydawnictwo AMBROZJA, Kraków 2010 (w serii: Biblioteczka „PORADNIKA UZDRAWIACZA”)

Na grudniowym spotkaniu z Czytelnikami naszego miesięcznika Laureat Nagrody Honorowej Nieznanego Świata za 2009 rok, doc. dr Aleksander Ożarowski mimo swoich 95 lat wygłosił półtoragodzinny wykład. Ani razu w tym czasie nie usiadł na krześle, nie wypił choćby łyka wody, a sala słuchała go jak zahipnotyzowana, gdyż wiedza najwybitniejszego polskiego znawcy fitoterapii oraz innych metod leczniczych czerpiących z Natury okazuje się niewyczerpana.

Nie ma więc najmniejszych wątpliwości, że najnowsza książka A. Ożarowskiego, napisana wspólnie z publicystą Zbigniewem Satałą i poświęcona tym razem nerwicom oraz depresjom, znajdzie szerokie grono odbiorców, zwłaszcza że jej osią – co oczywiste – są naturalne sposoby zapobiegania wspomnianym dysfunkcjom i ich leczenia. W edycji tej można znaleźć m.in. porady zielarskie i dietetyczne, opis ćwiczeń relaksacyjnych i psychtronicznych, a także wskazówki, jak radzić sobie nie tylko z coraz powszechniej osaczającymi nas stresami, lecz również bezsennością, nadpobudliwością czy innymi dolegliwościami psychogennymi. Tym zaś, którzy dzięki lekturze Nerwic i depresji zetkną się z twórczością pisarską  doc. Ożarowskiego po raz pierwszy, przypomnijmy, że dwie jego najważniejsze książki: Ziołolecznictwo – Poradnik dla lekarzy oraz Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie zostały wydane w łącznym nakładzie pół miliona egzemplarzy! Niestety obie te pozycje są obecnie w księgarniach niedostępne.

Recenzja Nieznany Świat nr 3/2010

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.