Czarodziejski śpiew

ImageCzarodziejski śpiew. Częstotliwości umożliwiające sterowanie pogodą i ludzkim umysłem.
Grażyna Fosar, Franz Bludorf
Wydawnictwo KOS, Katowice 2010

Frapująca książka. Frapująca. Jej polskie wydanie trafia na rynek blisko 5 lat po ukazaniu się niemieckiej edycji i – spowodowanym różnymi przyczynami, w które nie chcemy się wgłębiać – znacznym opóźnieniem w stosunku do pierwotnych planów z jednej strony, polskiego wydawcy, z drugiej zaś autorów – stałych współpracowników Nieznanego Świata, a jednocześnie redaktorów naczelnych znanego niemieckiego magazynu MATRIX 3000. Najistotniejsze, że Czarodziejski śpiew wreszcie dotarł do rąk polskich czytelników, z których wielu niecierpliwie na ten tom czekało.

 

Warto jednak było uzbroić się w cierpliwość, by móc obecnie chłonąć tak niesamowicie ważną i odważną książkę, której przetłumaczenie na język polski, ze względu na jej unikatową zawartość, nie było rzeczą łatwą (sztuki tej dokonała inna stała współpracowniczka Nieznanego Świata, Janina Sodolska-Urbańska). A w środku – bardzo, ale to bardzo ciekawe informacje i refleksje, których docenienie nie zawsze jest możliwe w trakcie lektury w obcym języku. Grażyna Fosar i Franz Bludorf odsłaniają bowiem przed nami świat, w którym prowadzone są eksperymenty wpływające na zmiany pogody i – szerzej – klimatu, a jednocześnie, podejmuje się próby kontrolowania ludzkich umysłów, co niestety nigdy nie wróży niczego dobrego, nawet, jeśli punkt wyjścia takich poczynań pozornie okazuje się niewinny (jak stało się to np. w szczegółowo przeanalizowanym przez autorów przypadku wyemitowania przez jedną z berlińskich stacji telewizyjnych w sylwestra 2001 r., tzw. sygnału szczęścia – nawiasem mówiąc, cóż to za smakowita historia, będąca przykładem pomyślanej na masową skalę manipulacji podprogowej!).

Takich faktów wraz z próbą ich analizy można znaleźć w Czarodziejskim śpiewie mnóstwo, do czego dochodzi porażająca faktografia niektórych przywoływanych przez autorów wydarzeń – jak np. opisywanego przez nich również w Nieznanym Świecie (zob. nr 2 z 1999r.) mentalnego ugaszenia przez indiańskich szamanów gigantycznego pożaru Puszczy Amazońskiej w 1998 r., który trwał sto kilkadziesiąt dni i pochłonął obszar równy Belgii, zaś władze brazylijskiego stanu Roraima w walce z żywiołem okazały się całkowicie bezradne.

Nie ma możliwości, by w krótkiej z natury rzeczy recenzji poruszyć wiele innych fascynujących wątków sygnalizowanych w książce – od fal Schumanna i złowieszczych eksperymentów związanych z funkcjonowaniem HAARP poczynając – po arcyciekawe a także pod wieloma względami odkrywcze wywody podróżnika i badacza nieznanego Macieja Kuczyńskiego (nawiasem mówiąc: kolejny stały współpracownik ), z którym autorzy Zaubergesang zamieszczają wywiad na temat niezwykłej wiedzy niektórych meksykańskich plemion dotyczącej DNA i pochodzenia ludzkości (to kolejna niesamowita sekwencja książki). Całość uzupełnia wydrukowana na kredowym papierze atrakcyjna wkładka zdjęciowa, gdzie można między innymi obejrzeć fotografie tajemniczych zjawisk świetlnych na argentyńskim niebie, które pojawiły się podczas odprawiania pewnego rytuału, jak również pamiętnej zorzy nad Bostonem w nocy z 10 na 11 kwietnia 1997 r. będącej następstwem silnego sztormu magnetycznego. Jeśli dodamy do tego budzącą najwyższe uznanie dogłębną wiedzę Grażyny Fosar i Franza Bludorfa w odniesieniu do problemów, jakie poruszają, oraz świetną graficznie, sugestywną okładkę, okaże się, że mamy do czynienia z czytelniczym bestsellerem w krystalicznie czystej postaci, w który warto natychmiast się zaopatrzyć, zwłaszcza że w nieodległej przyszłości w języku polskim ukażą się kolejne książki tandemu renomowanych badaczy z Berlina.

Recencja: Nieznany Świat nr 3/2010

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.