Świadomość istnienia

ŚWIADOMOŚĆ ISTNIENIA. Pytania do Akaszy
Elżbieta Zuzanna Bronikowska
Nakładem własnym

To już 5. pozycja tej autorki. Wystartowała BUDZENIEM DUSZ (Wyd. Eneteia, 2004), w którym połączyła pochodzące z jasnosłyszenia i przemyśleń złote myśli z wierszami, pisanymi, jak twierdzi, we śnie.

POZWÓL SOBIE NA DIALOG DUSZ (Studio Astropsychologii, 2007) również zawiera złote myśli oraz wiersze tworzone pod wpływem terapii. A w MOŻESZ POMÓC SOBIE ZAWSZE (nakładem własnym, 2009) myśli i wiersze wzbogacone zostały o KARTY, z którymi można pracować nad własną osobowością oraz wewnętrznym samopoznaniem. (Z wydania tego korzystają na cotygodniowych spotkaniach członkowie Stowarzyszenia NAGLE SAMI, zrzeszającego osoby, które potrzebują wsparcia po utracie bliskich).

Książka DIAMENT. Duchowa strona człowieka (G+J, 2013) prezentowała archetypowe formy funkcjonowania istoty ludzkiej w zależności od poziomu świadomości i stopnia rozwoju. Autorka opisała wglądy oraz niezależne od jej woli przekazy, odkrywające to, co zwykle nie jest widoczne dla oczu, ale ważne, by pojąć Prawdy umożliwiające zrozumienie życia i otaczającej nas rzeczywistości.

ŚWIADOMOŚĆ ISTNIENIA – najnowsza pozycja – powstała z inspiracji pytań, na które świat nauki nie znalazł jeszcze odpowiedzi. Elżbieta Bronikowska uzyskuje je w czasie kontemplacji. Często są zaskakujące, nawet szokujące. Pragnie się nimi dzielić, uważając, iż mogą być ważne również dla innych. Pytania, odpowiedzi i przekazy, jak mówi, płyną do niej cały czas, a jest ich już ok. 2000.

Pragnę, aby wiedza ta pomogła Czytelnikowi wypełnić duchowe przestrzenie, które zarządzają pozytywnymi energiami w tworzeniu świadomego, harmonijnego i spełnionego życia – podkreśla autorka.

A Marek Konarski, dr nauk prawnych, zauważa: – To trudna, ale bardzo inspirująca książka, którą odczytuje się za każdym razem inaczej, dogłębniej, z rosnącym zaciekawieniem. Każdy z nas zastanawia się nad sobą, swoim życiem oraz losem, który towarzyszy naszemu istnieniu. Owa ciekawość może być, przy umiejętnym odczytaniu refleksji Autorki, zaspokojona, a autorefleksja pogłębiona.

Jerzy Prokopiuk (doskonale znany Czytelnikom antropozof, gnostyk, pisarz i tłumacz) dodaje, że jej złote myśli bliskie są duchem podobnym zbiorom z kręgu chińskiego taoizmu, buddyzmu czy muzułmańskiego sufizmu, inne przypominają maksymy starożytnych mędrców greckich.

Zastanawiając się: Kim jest Autorka? Odpowiada: – (…) to wizjonerka. A cały jej rozwój podporządkowany jest szukaniu sensu i celu życia – dla siebie oraz innych, Czytelników jej książek.

Sama zaś Elżbieta Bronikowska uważa się za analityka symboliki snów, osobowości i zdarzeń.

Elżbieta Bronikowska przekonuje, że jakość chwil przeżywanych w życiu zależy od uzyskania najwyższej Świadomości i jej duchowego wsparcia, co pomaga holistycznie zrozumieć nasze Istnienie w bycie tu, na Ziemi. A człowiek, jako jednostka, ma ogromne możliwości samopoznania i rozwoju, w celu nabrania zaufania do siebie, które pozwala uzyskać spokój oraz wewnętrzną Jedność – w drodze do szczęścia w samorealizacji w ponadczasowej rzeczywistości.

  • Życie to zasilana energią materia… Wielka zagadka istnienia, trzymana pod osłoną niewiedzy
  • ŻYCIE DUCHOWE to ISKRA BOŻA, która zasila energią każdą komórkę w ciele istoty, w określonym czasie i miejscu
  • ŻYCIE DUCHOWE związane z DUCHEM i DUSZĄ jest WIECZNE
  • Życie człowieka zaczyna się od impulsu w mózgu
  • MÓZG to PĘPEK WSZECHŚWIATA – scala przeciwności, utrzymując synchroniczność
  • Gdy odkrywasz siebie, odkrywasz naturę Wszechświata
  • MÓC – to znalezienie oparcia na wszystkich poziomach DUSZ, a CHCENIE – wyobrażenie źródła dostawczego
  • Jeśli chcemy coś w życiu uzyskać, a nie możemy, znaczy to, że nie mamy w sobie dostatecznego wsparcia
  • Im bliżej siebie znajduje się rozum i uczucia, tym wyżej wznosi się Duch
  • Świadomość bez połączenia się z sercem jest tylko świadomością intelektualną

Recenzja: Nieznany Świat 11/2020

 

 

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.