Piaty wymiar

PIĄTY WYMIAR. JAK AKTYWOWAĆ ÓSMĄ CZAKRĘ I KORZYSTAĆ Z UZDRAWIAJĄCEJ ENERGII WIBRACYJNEJ
Maureen St. Germain
Studio Astropsychologii. Białystok 2020

Maureen St. Germain to amerykańska nauczycielka duchowa, koncentrująca się – jak przyznaje – na praktycznym wykorzystywaniu wiedzy ezoterycznej i nakierowywaniu swoich uczniów/czytelników na kreowanie osobistego połączenia ze Źródłem. Zainteresowanie mistycyzmem i Kronikami Akaszy doprowadziło ją do opracowania własnej koncepcji wejścia w piąty wymiar, oznaczającej ni mniej, ni więcej tylko transformację ego i otwarcie się na bardziej świadomy odbiór otoczenia. To także uzyskanie zdolności do odczuwania bezwarunkowej miłości oraz osiągniecie wyższych wibracji, pozwalających widzieć rzeczywistość w jej pełnej krasie, bez ograniczeń na sfery takie jak przeszłość-przyszłość czy przyczyna-skutek.

Kontakt z wyższą jaźnią i przewodnikami duchowymi oraz aktywacja szyszynki to tylko niektóre z tematów, które St. Germain porusza w swojej książce. Sporo uwagi poświęca ona również przetwarzaniu i obiegowi informacji, co w czasach powszechnej manipulacji i dezinformacji ze strony mediów, stanowi szczególnie ważny i aktualny temat.

Piąty wymiar można oceniać różnie. Znawcy zachodniej tradycji ezoterycznej i osoby tkwiące głęboko w tematyce rozwoju duchowego mogą dojść do wniosku, że to kolejna książka z pogranicza nauki o duszy, rozwoju osobistego oraz coachingu. I rzeczywiście, pomimo przykuwającego uwagę tytułu, jej przekaz nie wydaje się zbyt oryginalny, nie wyróżniając się na tle innych koncepcji śledzenia rzeczywistości (i naszego w niej miejsca) z większą uważnością. W zasadzie projekt przebudzenia według St. Germain da się podsumować w kilku krokach: miłości do wszystkiego, podążania za głosem serca i… dobrego snu. Można również odnieść wrażenie, że autorka de facto nie odnosi się do nowej ery, czy wyższej gęstości, ale… etycznego, empatycznego funkcjonowania w dobrze nam znanej rzeczywistości ograniczającej się do trzech wymiarów przestrzennych i czasu. Mimo to niektórym książka wyda się ciekawa i przydatna ze względu na przystępny poradnikowy charakter oraz konkretne podejście do tematu, co jest niezwykle ważne na tle podobnych publikacji ukazujących się na rynku.

Recenzja: Nieznany Świat 05/2020

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.