Źródło wiedzy

ŹRÓDŁO WIEDZY, OCZAMI DUSZY, ŻYCIE, MIŁOŚĆ, ANIOŁY I DEMONY
Maciej Wiszniewski
Wydawnictwo NEW SPACE

Ten pięcioksiąg odzwierciedla 5 aspektów definiujących istotę ludzką: życie, miłość, mądrość, świadomość, wolną wolę. To wszystko autor filtruje, przepuszcza przez własne wnętrze oraz doświadczenia.

Maciej Wiszniewski konsekwentnie wydaje książki, które ukazują duchowość, jakiej doświadcza zwykły człowiek. Często chodzi o odbicie jego własnego rozwoju wewnętrznego, w którym z poczwarki wyłania się piękny motyl – Dusza. Pomyśleć, iż kilka lat temu przyznał, że nie zawsze był dobrym człowiekiem. Na szczęście zrozumiał, że wyścig szczurów prowadzi na manowce, niszczy w nas człowieczeństwo. I całkowicie odmienił swoje życie.

Źródło wiedzy napisał przez pryzmat umysłu, w 22 punktach przedstawiając praktykę codzienności, pozwalającą na głębsze poznanie siebie, radzenie sobie z lękami, w tym strachem przed śmiercią.

Druga pozycja, Oczami duszy, to widzenie świata w aspekcie duchowym, przez pryzmat świadomości. Podróż przez Tybet staje się lekcją, jak powinniśmy żyć, uczy, czym jest pokora, cierpienie, smutek, przebaczenie, radość. A wszystko to rozpoznawane właśnie nie rozumem, a poprzez Duszę.

Najnowsza jego książka Życie – pokazuje je z perspektywy przyjaźni.

Już niebawem Miłość – o tym najpiękniejszym z uczuć do innego człowieka, świata i własnej osoby. Jeśli nie umiemy prawdziwie, mądrze kochać samych siebie, to – nie znając miłości – nie obdarzymy nią nikogo ani niczego. Lecz jeśli jej doświadczamy, kiedy się na nią otworzymy, działa na nas, nasze emocje, uczucia, inną istotę.

Ostatnia pozycja z cyklu pięciu aspektów człowieka – Anioły i demony, pokazuje ludzkie istoty od strony wnętrza, walczących w nas skrajności i sił oraz otrzymanej od Stwórcy wolnej woli.

  • DUSZA nie jest celem życia, ona jest naszą DROGĄ w nieznane
  • Życiem większości z nas kieruje ego i ono decyduje… Niewielu idzie drogą duszy
  • Najlepiej jest zawsze być sobą, nawet, jeśli to oznacza, że ktoś uzna nas za wariata
  • Dobrze, że jesteś. Bez Ciebie nie byłoby całości

Wiele wyniósł z kontaktów z innymi. Na część z nich czekał całe życie, niektórzy zaledwie przez nie przemknęli. Jednak spotkanie z każdym nie było przypadkowe, wydobywało na jaw coś ukrytego.

Nasze ukształtowanie to klucz do zwycięstw i porażek. Jednak równie ważne okazuje się okazywanie pomocy innym ludziom i zwierzętom. Dużo jest potrzebujących naszej pomocy, nie tylko słabych. Wiele osób z dobrym sercem przegrywa życie, bo inni ich nie rozumieją, a oni nie potrafią się bronić, atakować, grać, udawać. Często za łatwo, powierzchownie oceniamy, nie rozpoznając prawdy o człowieku. Kiedyś liczyło się słowo, honor. Dziś świat oklasków stał się ważniejszy od prawdy i naturalności. Dawniej ceniono uczucia, które obecnie stały się wyznacznikiem słabości – uświadamia nam Wiszniewski.

Dzielimy świat na dobry i zły, zamiast po prosto robić coś dobrego. Często przez nieodpowiednich ludzi wokół nas nie możemy się rozwijać, wznosić ku Górze, spełniać się i zwyczajnie stać szczęśliwymi. Starajmy się więc od nich uwolnić. W ich miejsce przyjdą ci właściwi, dobrzy, na których czekaliśmy latami. Stanie się tak, gdy zaczniemy myśleć pozytywnie, spełniać marzenia, wkładając w to dużo siebie, uczucia i silnej woli. Przybędzie nam energii, a wewnętrzny uśmiech zagości w duszy. Zanurzymy się w sobie i odkryjemy, co kryje się głęboko w sercu. Zaczniemy prawdziwie żyć. Obudzi się lepsza wersja nas samych.

Recenzja: Nieznany Świat 04/2020

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.