Pomiędzy światami

POMIĘDZY ŚWIATAMI. LEKCJE Z DRUGIEJ STRONY
Tyler Henry
Studio Astropsychologii. Białystok 2019

Książka rozpoczyna się od wstrząsającej deklaracji autora, po której – jak w filmach Hitchcocka, napięcie powinno wzrastać. Mówię do martwych ludzi – oświadcza Tyler Henry (ur. 1996), który mimo młodego wieku prezentowany jest nam jako jedno z najpopularniejszych światowych mediów. Swoje niezwykłe zdolności odkrył w dzieciństwie, a dzięki sprytowi i łutowi szczęścia, wszedł do świata celebrytów, stając się ich doradcą i powiernikiem, samemu wyrastając na gwiazdę telewizji. W prowadzonym przez siebie show pt. Medium z Hollywood, które odwiedzali sławni, piękni i bogaci (stanowiący nierzadko drugi garnitur celebrytów), prezentował równie wzruszające, co zagadkowe przykłady swojej umiejętności komunikacji z zaświatami. Oczywiście program, trzymający się sztywnego scenariusza i obliczony na wywołanie u widza emocji, nie ma nic wspólnego z ezoteryką czy parapsychologią wyższych lotów.

Henry, podobnie jak jego wykreowani przez media poprzednicy (np. Theresa Caputo – słynne Medium z Long Island), nie jest naszym Krzysztofem Jackowskim. O ile ten ostatni przeżywa nieustanne roztereki i wątpliwości odnośnie natury swojego daru, złote dziecko parapsychologii z USA dostarcza nam gotowych prawd i nauk. Niniejsza książka to przede wszystkim opowieść o jego życiu, przyozdobiona ogromną warstwą lukru. Nie znajdziemy w niej konkretów ani głębszych rozważań na temat natury zdolności PSI. Henry opowiada, jak odkrywał swój dar, próbując się z nim oswoić, jednakże nie jest to, mówiąc bez ogródek, przekonujące ani szczere. Dodatkowo związek z różnej maści celebrytami nie dodaje mu wiarygodności, jako że po części są to osoby niewiele sobą reprezentujące, pławiące się w skandalach i zdolne powiedzieć wszystko, byleby na moment przyciągnąć uwagę mediów.

Recenzja: Nieznany Świat 01/2020

 

W sprzedażyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.