Rekomendacja miesiąca 10/2019

KOT W DOMU. Instrukcja obsługi 
Barbara Sieradzan
Wydawnictwo RM, Warszawa 2019

Przesympatyczna pozycja dla miłośników kotów, ale także tych, którzy dopiero zamierzają zaprosić do swego domu puchate, mruczące, dumne i niezależne stworzenie. Świetnym dopełnieniem tego, co można wyrazić słowami, są ilustracje wykonane kreską autorstwa Magdaleny Gałęzi.

Autorka to z jednej strony, bioenergoterapeutka pracująca ze zwierzętami, z drugiej, dziennikarka „Kocich Spraw”. Dzieląc życie z wieloma zwierzakami, w tym kilkoma kotami dobrze poznała i zrozumiała ich świat. Swoje doświadczenia opisuje w sposób ciepły, niezwykle osobisty, dzieląc się spostrzeżeniami na temat kocich charakterów, potrzeb, upodobań, radości. Wiele tu trafnych obserwacji odnoszących się do relacji w gronie samych futrzaków, a także między nimi a ludźmi.

Nie każdy może być partnerem dla kota i zyskać jego przyjaźń. Na to trzeba zasłużyć :). W tej wzajemnej relacji każda ze stron ma czuć się dobrze. Kot wnosi w nasze funkcjonowanie radość życia. Dla niego przyjemność, zabawa są traktowane na równi z innymi potrzebami. Chce nas tym zarazić. Ma swój świat uczuć wyższych Taką płaszczyznę duchową posiadają wszystkie istoty inteligentne – podkreśla autorka. Aczkolwiek Barbara Sieradzan zaznacza, że nie jest mistyczką, uważa, iż każdy ma swego – przynajmniej jednego – anioła. Te wyjątkowe istoty otaczają nas miłością i opieką, zjawiają się, aby świat zmienić na lepszy. Dla niej takim aniołem była jej Babunia, a także są córka Ewa oraz kotka Werbenka.

Starajmy się być godni miłości, jaką obdarza nas taka anielska istota - zachęca autorka Kota w domu. Zajrzyjmy w oczy naszego kota. Może jest tu nieprzypadkowo? Przyszedł specjalnie dla nas…

Recenzja: Nieznany Świat 10/2019

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.