Rekomendacja miesiąca 05/2019

GNIAZDA UFO. Mistyka, nauka i symbolizm kręgów zbożowych
Damian Trela
Wydawnictwo Czas Tajemnic, Warszawa 2018

Damian Trela – jeden z najbardziej kompetentnych (i najlepiej operujących piórem) polskich ufologów prezentuje efekt długoletniego śledztwa w sprawie zjawiska, które bywa błędnie interpretowane nawet przez ludzi dobrze zaznajomionych z problematyką nieznanego. Chodzi o kręgi zbożowe – bardzo pojemną kategorię, do której należą zarówno proste koła, jak i rozbudowane fraktalne piktogramy, często zawierające symbole tzw. świętej geometrii.

Autor poznał temat od podszewki podczas badań nad formacjami zbożowymi m.in. w Wylatowie, gdzie na początku ub. dekady pojawiały się one regularnie przez kilka lat (wnioski dr. Jana Szymańskiego niezwykle ważne w zrozumieniu tego, co się tam wydarzyło, zostały opublikowane w nr. 2/2005 i 2/2006 ). Podkreśla ponadto, że od zawsze żywił przekonanie, iż jest to zbyt kompleksowe zjawisko, by przypisywać je wyłącznie działalności Obcych albo ludzi (tzw. crop lub circle makersów). Zdarza się co prawda, że lądujące UFO pozostawia ślady w zbożu (jak było m.in. w Żabnie k. Mogilna w 1979 r.), a wielu świadków wspomina o świetlistych kulach krążących nad polami, gdzie potem znajdowano kręgi. Na problem należy jednak spojrzeć szerzej i zastanowić się, czy niektóre nie są dziełem jakiejś nieznanej, niematerialnej inteligencji, egzystującej tuż obok nas – sugeruje Damian Trela.

W Gniazdach UFO znajdziemy obszerną charakterystykę formacji zbożowych, wyniki analiz laboratoryjnych pochodzącej z nich gleby i roślin, poglądy znanych badaczy zjawiska (np. Freddy’ego Silvy, Lucy Pringle) oraz wiele mało znanych faktów i ciekawostek.  Okazuje się na przykład, że kręgi ewoluują – nie tylko pod względem symboliki, ale także sposobu ułożenia roślin. Z książki dowiemy się ponadto o ich oddziaływaniu na ludzki organizm, nieprzypadkowym wyborze miejsc, gdzie powstają formacje, roli dźwięków w tym procesie, zagadkowych plazmoidach, a także circle makersach, którzy do perfekcji opanowali umiejętność tworzenia polnych dzieł sztuki.

Gniazda UFO to kompendium wiedzy o kręgach zbożowych oraz ich związkach z UFO, świętą geometrią, ezoteryką i energiami subtelnymi. Niezwykle łatwa w odbiorze i wciągająca książka Damiana Treli uświadamia czytelnikowi, że nie sposób mówić o piktogramach (niezależnie od tego, czyim są dziełem) z pominięciem kwestii ludzkiej świadomości oraz metafizyki, do których bardzo często się one odwołują. Autorowi należy dodatkowo pogratulować, iż potrafił przedstawić w nowym świetle fenomen, o którym, jak się zdawało, powiedziano i napisano już wszystko.

Od redakcji: A niebawem w Nieznanym Świecie wydrukujemy obszerną publikację autora książki, Damiana Treli poświęconą sygnalizowanemu problemowi.

Recenzja: Nieznany Świat 05/2019

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.