Szczęście bajkami cerowane

SZCZĘŚCIE bajkami cerowane
Urszula Anna
z ilustracjami Marzeny Mayi Rostkowskiej
Wydawnictwo Virgo, 2018

Ciekawa, wydana w pięknej oprawie graficznej i pod wieloma względami niezwyczajna książka napisana przez Tomasza Chodkowskiego. Tak, tak, to nie pomyłka, gdyż autor sam ujawnia, dlaczego zdecydował się ją opatrzeć pseudonimem, w dodatku żeńskim, co tłumaczy następująco: Kiedyś, gdy kobieta chciała wydać książkę, musiała podpisać ją imieniem i nazwiskiem mężczyzny. Uznałem więc, że zwrócę kobietom choć odrobinę z tego, co im zabrano, jeśli własną podpiszę imionami swojej żony - Urszula Anna.

No, dobrze, a co z tym szczęściem? Tomasz Chodkowski pisze o tym, ale nie w książce, lecz w skierowanym do nas liście, tak: Po kilkunastu latach realizowania dość misyjnego zadania połączonego z działalnością biznesową, która mnie całkowicie pochłaniała, zdałem sobie sprawę z niewielkiej liczby ludzi deklarujących bycie szczęśliwym. Ponieważ sam poukładałem tę przestrzeń wiele lat temu i żyję jako szczęśliwa osoba, postanowiłem podzielić się opowieścią ze światem. Dotyka ona kilku aspektów zaczerpniętych z Huny, ale większościowo jest po prostu opowieścią o moim sposobie na życie w poczuciu szczęścia.

To zatem sui genesis poradnik rozwoju osobistego, jednak bardzo, ale to bardzo nietypowy, co dodatkowo uwypuklają finezyjne i pomysłowe ilustracje Marzeny Mayi Rostkowskiej. Warto odnotować, że jego pierwszy nakład z grudnia 2018 r. błyskawicznie został sprzedany i trzeba było zrobić dodruk. A wszystko zaczęło się od wyciągniętej w górę osamotnionej ręki w uczelnianej sali w reakcji na pytanie prowadzącej zajęcia z „zarządzania sobą”: - Czy ktoś z Was już teraz jest szczęśliwy? Właśnie ta sytuacja zdecydowała o tym, że autor - bo to jego ręka powędrowała wówczas w górę - postanowił podzielić się z innymi osobistymi doświadczeniami na tym polu.

Recenzja: Nieznany Świat 05/2019

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.