Rekomendacja miesiąca 02/2019

WAMPIRY ENERGETYCZNE. Jak je rozpoznać i uwolnić się od szkodliwych relacji
Christiane Northrup
Studio Astropsychologii, Białystok 2018

Wampir energetyczny nie przypomina Drakuli i nie pała żądzą krwi. Pasożytuje na energii psychicznej – wewnętrznym świetle ludzi o wysokim poziomie empatii. Do takich właśnie osób adresuje swoją najnowszą książkę Christiane Northrup – lekarka i ekspertka od zdrowia kobiet, autorka bestsellerowych poradników, w których opisuje wpływ myśli oraz emocji na stan naszych organizmów.

Wampiryzm energetyczny (także psychiczny lub emocjonalny) to jedno z pojęć funkcjonujących na pograniczu psychologii i ezoteryki. Chodzi tu o cichych drapieżców, celowo lub mimowolnie żerujących na emocjach i zasobach energetycznych jednostek w swoim otoczeniu. Swoje ofiary znajdują oni przy pomocy złej intuicji – tłumaczy autorka. Takimi wampirami mogą być zarówno ludzie z osobowością borderline, czy skłonnościami narcystycznymi, jak też pacjenci cierpiący na depresję. Zdarzają się wśród nich także socjopaci i psychopaci oraz… notable na wysokich stanowiskach (!).

Kreśląc profil psychologiczny wampirów, Northrup podkreśla, że to przede wszystkim zdolni manipulanci i obserwatorzy, często ze skłonnością do dominacji. Emocjonalnym pasożytem może być nie tylko szef, albo kolega/koleżanka z pracy. Gorzej, jeśli jest nim człowiek bliski – partner, rodzic, bądź przyjaciel. Możesz kochać i szanować taką osobę, jednak za każdym razem, kiedy z nią jesteś, wychodzisz z siebie. Czujesz wypalenie, znużenie albo zmęczenie, jak gdyby ktoś odbierał ci energię – pisze lekarka, wyznając, że sama wielokrotnie natykała się na toksycznych ludzi.

Empaci, odczuwający cierpienia i problemy innych osób, mają z wampirami szczególny problem, gdyż otwierają przed nimi swe serca, a czasem nawet portfel – dodaje Northrup, radząc, jak rozpoznać energetycznego wampira i uciec z jego szponów, albo uzdrowić łączącą nas z nim relację.

Książka spotkała się z pozytywnym przyjęciem, między innymi dlatego, że zawiera rady dla samych wampirów, często niezdających sobie sprawy z tego, jakie stanowią obciążenie dla najbliższych. Autorka czerpie obficie z ezoteryki, rozpatrując omawiany problem w kontekście mnogości wcieleń i porządku karmicznego. Zaznacza też, że najbardziej narażone na ataki wysysaczystare dusze, stanowiące niewielki procent populacji w ludzkim zoo.

Recenzja: Nieznany Świat 02/2019

Numer bieżącyStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.