Sektery zdrowego i pięknego umysłu

SEKRETY ZDROWEGO I PIĘKNEGO UMYSŁU, czyli jak żyć w pełni swojego potencjału
Monika Juraszek
Wydane nakładem własnym, 2018 r.

Autorka - artterapeutka, artystka, twórczyni metody malowania intuicyjnego w Polu Serca i mentorka osób zmagających się z zaburzeniami neurologicznymi, a przy tym matka dwójki dzieci przez 20 lat walczyła z epilepsją i dzięki sile swojego umysłu oraz hartowi duchawyszła z tej walki zwycięsko! Sama o sobie mówi, że Moją inspiracją jest życie, moją religią jest natura, moją siła jest serce i umysł.

Impulsem, który skłonił ją do działania, okazała się lektura Samokontroli umysłu metodą Silvy. To było jak olśnienie, które otworzyło mój umysł – zwierza się Monika Juraszek dodając, iż zrozumiała wówczas, że jeśli chce sobie sama pomóc, musi nauczyć się wyciszyć swój umysł i tym samym również emocje. Nie tylko się to udało, lecz sprawiło, że po wejściu na zupełnie inny poziom energii i świadomości po powrocie do zdrowia zaczęła wspierać w walce z chorobami innych.

Po przeczytaniu tej książki człowiek naprawdę wierzy, że w życiu wszystko jest możliwe – mówi o Sekretach zdrowego i pięknego umysłu Ewa Stępnicka, terapeutka i mówca sytuacyjny. A autorka, dziś osoba zdrowa i wolna wewnętrznie, opowiadając o swoich trudnych doświadczeniach (jak by mało było traumatycznych doświadczeń związanych z atakami padaczki, ma za sobą także dziecięcą depresję i próbę samobójczą), apeluje: Pozwólmy na to, by samemu być kreatorem swojej rzeczywistości. Wtedy będzie ono zawsze zgodne z naszymi potrzebami, szczęściem, w pełni genialnej potencji.

Ważna, bardzo inspirująca lektura. I potężny ładunek optymizmu dla tych, którzy zmagają się z ciężkimi, pozornie nieuleczalnymi schorzeniami. Przypadek Moniki Juraszek udowadnia, że nic nie jest raz na zawsze przesądzone, a w życiu - powtórzmy - wszystko jest możliwe.

Recenzja: Nieznany Świat 10/2018

 

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.