Rekomendacja miesiąca 09/2018

KWANTOWA ŚWIADOMOŚĆ W KONWENCJONALNEJ NAUCE
Danuta Adamska-Rutkowska
Studio Astropsychologii, Białystok 2018

Czwarta część książkowego cyklu dr Danuty Adamskiej-Rutkowskiej* poświęconego świadomości sięga do jej źródeł, które – jak tłumaczy autorka – nie leżą w procesach zachodzących w mózgu, ale na poziomie głębszym niż komórkowy, w świecie cząstek subatomowych, gdzie rządzą skomplikowane zasady mechaniki kwantowej. Chociaż tytuł tomu może wydać się niektórym zbyt skomplikowany i podręcznikowy, to lekka, a jednocześnie przesycona faktografią lektura. W przystępny sposób tłumaczy nie tylko, skąd bierze się świadomość, ale odnosi się również do innych związanych z tym zagadnień, takich jak: pola mentalne, natura czasu (jaki może w ogóle nie istnieć), leczenie bioenergią, reinkarnacja, a nawet kwestia życia poczętego.

Dr Adamska-Rutkowska udowadnia, że człowiek nie jest jedynie biologicznym automatem. Życie to złożony proces, w znacznym stopniu wykorzystujący zjawiska kwantowe, co powoli odkrywają uczeni – dodaje. Także Wszechświat okazuje się kompleksowym systemem, którego immanentną część stanowi zjawisko świadomości. Nie jest bezkresnym zbiorowiskiem gazu i pyłu, a fizycy i astronomowie z pełną powagą mówią o innych wymiarach, gdzie również może istnieć życie.

Słysząc o tego rodzaju odkryciach, wielu Czytelników zastanawia się, co wynika z nich dla nas jako jednostek? Czy to, że możemy być oczami Kosmosu, który dzięki nam poznaje i podziwia sam siebie, w ogóle coś znaczy?

Dr Adamska-Rutkowska (laureatka Nagrody Honorowej za 2017 rok) udziela odpowiedzi na te i inne pytania, wyjaśniając, że gdyby nauka zajęła się wpływem ducha na materię, mogłoby to doprowadzić do rewolucji w podejściu do życia i celu istnienia. Plan Wielkiego kreatora to życie poświęcone rozwojowi jako celowi służącemu realizacji wspólnych korzyści, które dotyczą całości istnienia – pisze..

W tej niezwykłej, pod wieloma względami przełomowej książce, otrzymujemy nową wizję człowieka – sposób, w jaki ludzie przyszłości będą postrzegać siebie i bliźnich. Kwantowa świadomość w konwencjonalnej nauce jest manifestem powoli dokonującej się na naszych oczach zmiany paradygmatu. Drzwi do symbolicznej Ery Wodnika otwiera… nauka w połączeniu z duchowością (nie należy jednak, jak podkreśla autorka, pojmować jej w kategoriach religijnych). Nim rzeczona rewolucja się dokona, ludzkość musi zrozumieć i zmienić wiele rzeczy, w tym postrzeganie świadomości. Potrzebne jest nam duchowe i intelektualne wyzwolenie, bo paradoksalnie to właśnie konserwatywna nauka akademicka pozakuwała rozumy w kajdany.

* Wykład wygłoszony przez dr Danutę Adamską-Rutkowską w KGNŚ z okazji promocji omawianej książki znajdziecie Państwo na kanale Nieznanego Świata na portalu Youtube.com (wystarczy wpisać w okienko wyszukiwania nazwę naszego miesięcznika)

Recenzja: Nieznany Świat 09/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.