Rekomendacja miesiąca 08/2018

UZDRAWIAJĄCA MOC DOŚWIADCZEŃ Z POPRZEDNICH WCIELEŃ
Brian L. Weiss, Amy E. Weiss
Studio Astropsychologii, Białystok 2017

W ostatnich latach regresja hipnotyczna i zajmujący się nią terapeuci nie mają dobrej prasy. Często słychać opinie psychologów i psychiatrów, że cofanie w przeszłość przy pomocy hipnozy może prowadzić do generowania fałszywych wspomnień. Dotyczy to również podróży w poprzednie wcielenia. Takim opiniom stanowczo sprzeciwia się dr Brian L. Weiss – amerykański psychoterapeuta, który odkrył, że przyczyną fobii, koszmarów, ataków paniki oraz innych dolegliwości u odwiedzających go pacjentów mogą być doświadczenia z wcześniejszych inkarnacji. Przez lata rozwinął on unikatowe metody terapeutyczne pozwalające walczyć z problemami psychicznymi za pomocą podróży do dawnego ja.

Książka obejmuje wybór relacji pacjentów dr. Weissa opracowanych i zredagowanych przy pomocy jego córki Amy (terapeutki stosującej metody ojca). Przyświeca jej myśl przewodnia autora, że ludzie to stare dusze przybierające nowe ciała. Nie zawsze jednak jesteśmy świadomi schedy z poprzednich żyć w postaci nawyków, doświadczeń, mądrości, ale niestety i traum.

Dla wszystkich z nas to źródło talentów oraz lęków – pisze Weiss, dodając, że to, kim kiedyś byliśmy, wyciska silne piętno na obecnym życiu. Przykładowo pewnej mieszkance Nowego Jorku cały czas towarzyszył irracjonalny, nieuzasadniony lęk, aż odkryła, że w poprzednim wcieleniu zginęła w obozie koncentracyjnym, którego ślad głęboko w niej pozostał.

Książka Weissa to jednak nie tylko relacje, ale też próba wyjaśnienia celu wędrówki dusz.

Mamy do odrobienia wiele lekcji o miłości, współczuciu, powstrzymywaniu się od przemocy, wewnętrznym spokoju, cierpliwości. Nie da się tego wszystkiego nauczyć w trakcie jednego życia – wyjaśnia autor.

Oprócz typowych historii reinkarnacyjnych w książce znajdziemy trudne do sklasyfikowania, rzadko publikowane relacje o ludziach łączących się w hipnotycznym transie z inteligencją planety czy tzw. Kroniką Akaszy. Ponadto dla wielu czytelników zaskoczeniem będą poglądy autora na temat duszy. Nie jest on typowym spirytualistą. Jego zdaniem nasza świadomość egzystuje poza światem trójwymiarowym i nie obejmuje jej fizyka materialnego Kosmosu. Wszystko wskazuje również, że jesteśmy ze sobą połączeni, każdy z nas posiada lustrzaną duszę, a na innych poziomach rzeczywistości czas nie istnieje.

Zgłębiając tajemnice reinkarnacji i doświadczeń z poprzednich wcieleń możemy lepiej zrozumieć siebie, pogodzić się ze swoimi ograniczeniami, a także z mniejszym lękiem podchodzić do tematu śmierci i utraty bliskich – tłumaczy dr Weiss, który w swojej publikacji przedstawia też krytyczne spojrzenie na regresję i uzyskiwane dzięki niej informacje, a przy okazji rozwiewa różne mity. Nie każda osoba cofnięta do poprzedniej inkarnacji będzie królem albo egipską księżniczką. Większość wspomnień to historie maluczkich, a każda z nich to wielka lekcja – podkreśla.

recenzja: Nieznany Świat 09/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.