Rekomendacja miesiąca 07/2018

DUCHY NATURY. O czym mówią duchy natury
DUCHY NATURY 2. Nowe rozmowy z duchami natury
DUCHY NATURY
3
Wydawnictwo ARCHE, Kraków. Wydane w latach 2009-2018

Cudowna, piękna seria przełożonych na kilkanaście języków książek, którą przedstawiliśmy w dwuczęściowym artykule Ewy Łyczewskiej Rozmowy z istotami natury w nr. 8 i 9 z 2016 r. Ich główną postacią jest Verena Staël von Holstein, pełniąca rolę przekaźnika w rozmowach z siedemnastoma istotami natury reprezentującymi różne żywioły. Małe, ale bardzo przemyślane, jeśli chodzi o formułę oferowanych treści, krakowskie wydawnictwo ARCHE udostępniło polskiemu czytelnikowi w ostatnich latach na razie trzy pierwsze części tej frapującej edycji - w przygotowaniu są kolejne: Świat istot elementarnych, Duchy Natury. Najważniejsze zagadnienia oraz O działaniu istot elementarnych.

Jak podkreśla polski edytor, seria książek, o której mowa, nie jest starym ani egzotycznym przekazem (…). Wszystko dzieje się obecnie, w Europie, a rozmowy dotyczą aktualnych spraw, zarówno bliskich życiu codziennemu, jak i ważkich duchowo, przy czym rozmowy z Istotami Natury są kontynuowane. Stanowią one świadectwo istotnego przełomu duchowego zachodniej cywilizacji i kultury zapoczątkowanego na przełomie XIX i XX wieku.

Podkreślmy przy tym wyraźnie: Verena Staël von Holstein nie jest medium. Z istotami natury porozumiewa się nie za pomocą słów, lecz unikatowej formy przekazu, dla którego próżno by szukać precyzyjnego określenia, gdyż chodzi o coś pośredniego między łącznością telepatyczną a kontaktem metafizycznym w krystalicznie czystej postaci. Prowadzone dialogi zaś dotyczą nie tylko zagadnień filozoficznych, lecz także często aktualnych w danym momencie problemów na świecie, również politycznych (np. w części drugiej ich tematem jest m.in. wojna, która wybuchła w Iraku).

Wiele pytań zadawanych Istotom Natury zostało postawionych przez czytelników niemieckiego periodyku Flensburger Hefte, po opublikowaniu tam pierwszych zapisów dialogów. Ale pytania - jak się okazuje - zadają nie tyko czytelnicy, także druga strona! Np. Wodny (chodzi o nazwy Istot Natury) interesuje się, czym dla ludzi jest życie, a czym śmierć; Kamienny z kolei pyta: Czym dla ciebie jest ból? Czym szczęście? W przypadku jeszcze innych Duchów Natury, pragnąc zrozumieć ludzi, interesują się np. one takimi zagadnieniami, jak mądrość, głupota, pożądanie, poniżenie, cierpliwość, piękno, seksualność, a nawet ojczyzna.

Fascynująca lektura. I wielkie uznanie dla kierującego Wydawnictwem Arche Marka Sołka, który podjął trud udostępnienia tego unikatowego cyklu polskiemu odbiorcy. Gorąco zachęcamy do lektury!

Recenzja: Nieznany Świat 07/2018

Bieżący numerStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce prywatności.